Gosia Baczyńska: Do wczoraj nie wiedziałam, że księżna Kate wystąpi w mojej sukni

Pasmo międzynarodowych sukcesów Gosia Baczyńska przypieczętowała tym najbardziej spektakularnym: ubrała księżną Kate, europejską ikonę stylu. Zapytaliśmy projektantkę o szczegóły współpracy.

"Księżna Cambridge olśniewa w sukience koktajlowej od polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej" - czytamy w nagłówku poświęconego polskiej projektantce artykułu "The Telegraph". Inne media i blogi z wysp konsekwentnie zachwycają się kreacją księżnej, odważniejszą niż klasyczne kroje z jej codziennej garderoby.

Po dostrzeżonym w całej Europie sukcesie Gosia Baczyńska musi przygotować się na ogromne zainteresowanie swoją marką, przypuszczalnie większe, niż po wpisaniu jej nazwiska w oficjalny kalendarz Paris Fashion Week. Gdy rano zadzwoniliśmy do projektantki, emocje i ciąg wywiadów nie pozwoliły jej jeszcze zmrużyć oka po pamiętnym przyjęciu w Łazienkach Królewskich. Mimo zmęczenia, Gosia Baczyńska zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań.

Natalia Kędra, Gazeta.pl: Jak to się stało, że księżna Kate weszła w posiadanie sukienki od Gosi Baczyńskiej? Zadzwoniła do Pani jej stylistka?

Gosia Baczyńska: Odezwała się do mnie Natasha Archer, jej oficjalny tytuł brzmi Private Secretary of Duke and Duchess of Cambridge. Napisała do mnie z prośbą o lookbook. Przesłałam trzy lookboki, bo moje rzeczy nie są jednosezonowe, tylko ponadczasowe.

Archer wypatrzyła pewną suknię, która okazała się jednak nieodpowiednia. Krój był stosowny, ale przypuszczam, że tkaniny były zbyt strojne, błyszczące. Zaproponowałam  więc coś spoza lookbooka. Dwa z przesłanych projektów zostały zaakceptowane.

Czyli możemy się spodziewać, że księżna włoży jeszcze jeden strój z Pani atelier?

- Nie wiem, nie mam pojęcia. Do wczoraj nie wiedziałam, że Kate wystąpi w tej sukni. Przecież nie wypada się dopytywać. Nie wiedziałam, czy księżna w ogóle włoży coś ode mnie, ani na którą z uroczystości.To było ogromne napięcie, stres, a później wielka radość.

Wyglądała naprawdę wspaniale, mimo że cały proces odbył się korespondencyjnie. Przymiarki nie były potrzebne - księżna ma świetną figurę, sylwetkę modelki. Sukienka leżała na niej bezbłędnie.

Co się zmieniło w zarządzaniu marką, że sukienki Gosi Baczyńskiej noszą gwiazdy światowego formatu? Ostatnio Halle Berry, Malin Åkerman...

- Nic się nie zmieniło. Myślę, że to wynik konsekwencji działań. Jak to się stało, że gwiazdy pokazują się w moich rzeczach? Po prostu napisała do mnie właścicielka agencji PR z Los Angeles, że chciałaby mnie reprezentować na tamtym rynku.

Śniadanie z parą prezydencką, spacer i chwile zadumy. William i Kate przylecieli do Warszawy

Zobacz także: Dyskusja na forum.gazeta.pl o sukni księżnej

Więcej o:
Komentarze (24)
Gosia Baczyńska: Do wczoraj nie wiedziałam, że księżna Kate wystąpi w mojej sukni
Zaloguj się
 • polska_baba

  Oceniono 58 razy 44

  My, jako naród jesteśmy faktycznie okropni. Pani Baczyńska odniosła sukces, a na forum, zamiast gratulacji, złośliwe komentarze. Zazdrość, zawiść. Jak Polak coś osiągnie, to zaraz dostaje od rodaków po łbie. Wstyd!

 • olla2011

  Oceniono 49 razy 35

  Brawo, Pani Gosiu, gratuluję sukcesu, księżna faktycznie wyglądała pięknie w Pani sukience. Bez dwóch zdań.

 • tradozon

  Oceniono 31 razy 23

  Bardzo fajna ta sukienka. Wreszcie coś oryginalniejszego i trochę nowocześniejszego niż zwykle.

 • palkazapalkdwakije

  Oceniono 28 razy 20

  Jeszcze przed chwilą nie wiedziałam kto to jest Pani Gosia Baczyńska - ciuchy / moda mnie średnio interesują. Ale niezwykle mi miło, że Polka osiąga wielki, można powiedzieć międzynarodowy sukces w tej branży. I to jeszcze nie jakiś sztucznie wychudzony potworek, tylko sympatyczna, normalna i ciepła kobieta "przy kości". Gratulacje!

 • kl.zn

  Oceniono 52 razy 10

  No nie podoba mi się ta kiecka. Dól jak najbardziej OK, oryginalny.Ale góra - to wrażenie odstających sutków nadaje się dla Dody,a nie Księżnej.

 • hispar

  Oceniono 22 razy 8

  Sukienka źle uszyta - zaszewki za wysoko wchodzą na biust, a jedna jest niedoszyta i robi się zagłębienie. Żadna szanująca się krawcowa nie wypuściłaby takiego bubla.

 • k_bak50

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo Pani Gosiu!

 • monikastrach

  Oceniono 7 razy 5

  Gratulacje pani Gosiu,bardzo orginalna sukienka.

 • marych

  Oceniono 11 razy 5

  a pierwsza dama miała "suknię" chyba od Beate Uhse

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX