Droższa sieciówka H&M kontra droższa sieciówka Zary. Co w jesiennych kolekcjach?

& Other Stories i Uterque dopiero osadzają się na naszym rynku, ale znalazły już grono wielbicielek. Zobaczcie nowe kolekcje "luksusowych sieciówek" i oceńcie, która lepsza...

Dla niezorientowanych mały przewodnik - & Other Stories to droższ i bardziej "artystowska" sieciówka grupy H&M. Można w niej znaleźć nietypowe wzory i fasony oraz akcesoria z wysokojakościowej skóry. Uterque z kolei należy do Inditexu, właściciela Zary, Bershki i Massimo Dutti. Koncepcja marki zakłada kreatywne czerpanie z przeszłości i tworzenie ubrań, które wyglądają jak vintage, tylko nieskalane upływem czasu. Obie sieciówki specjalizują się także w bardzo ciekawej biżuterii.

& Other Stories - akcesoria na jesień 2017& Other Stories - akcesoria na jesień 2017 mat. prasowe & Other Stories

Salony "luksusowych sieciówek" znajdziecie w Warszawie, na całą Polskę sprzedają online. Można powiedzieć, że konkurują o tego samego odbiorcę - zafascynowaną modą i designem klientkę, która lubi dopłacić za coś wyjątkowego. Nawet w stołecznej Galerii Mokotów butiki tych marek usytuowane są obok siebie. Która z nich lepiej poradzi sobie w nadchodzącym sezonie?

Nieco tańsze & Other Stories przygotowało jak zwykle dwie dominujące linie - jedną zaprojektowaną przez team w Paryżu, drugą wywodzącą się ze Sztokholmu. Pierwsza propozycja to wystawne boho inspirowane latami 60., zachęcające do swobodnego łączenia wzorów i wyrazistych kolorów. Z kolei sztokholmskie projekty są bardziej nastawione na formę, a jesienne barwy łączą się w nich z prostymi, lekko sportowymi krojami.

Propozycje Stockholm Atelier marki & Other StoriesPropozycje Stockholm Atelier marki & Other Stories 

Uterque z kolei na początek jesieni lansuje linię Out of Office, która ma łączyć biurową elegancję z artystyczną osobowością właścicielki. Projektanci marki otwarcie powołują się historię sztuki i życie dawnej bohemy. Dla jesiennej kolekcji kluczowe są barwy z obrazów Sonii Delaunay, a także wiktoriańska tajemniczość i nowojorska bohema lat 70. Kolekcja ma nawiązywać do środowiska skupionego wokół Hotelu Chelsea, kultowego ośródka kultury alternatywnej, który skupiał takie osobowości jak Patti Smith, Andy Warhol i Sid Vicious.

Uterque - kolekcja jesień-zima 2017Uterque - kolekcja jesień-zima 2017 mat. prasowe Uterque

Zobacz więcej zdjęć nowych kolekcji "luksusowych sieciówek":

Kolekcja & Other Stories jesień-zima 2017 - ZDJĘCIA

Kolekcja Uterque jesień-zima 2017 - ZDJĘCIA

Zobacz także:

Te marki są bardzo drogie, ale nie podczas wyprzedaży! Luksusowe ubrania i dodatki w obniżonej cenie

Wyprzedaż w Topshop - wybieramy 36 hitów kultowej brytyjskiej marki

Więcej o: