Jak wymawiać nazwę Primark? Irlandzka sieciówka wyjaśnia

Primark, Prajmark, Priimark - okazuje się, że nawet krótka i popularna nazwa może sprawiać problemy. Tymczasem odpowiedź na pytanie o poprawną wymowę można znaleźć na oficjalnej stronie marki.

Primark jest jedną z najbardziej wyczekiwanych sieciówek w Polsce. Nasi rodacy dobrze  znają markę ze swoich podróży do Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej, a zakochali się w niej ze względu na za zaskakująco niskie ceny. Plotki o wprowadzeniu sieci do Polski za każdym razem okazywały się zmyślone, co nie zmienia faktu, że wielu z nas zdarza się robić tam zakupy. Warto więc poprawnie wymawiać brytyjską nazwę. Okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste.

W wakacyjnym sezonie ogórkowym na Twitterze pojawiło się kilka wpisów, z których wynika, że wiele osób mówi "preemark", czyli z długim "i". Jak zauważyło BBC, wymowa ta nie jest poprawna, a wyjaśnienie zagadki można znaleźć na stronie marki.

Jak wymawiać Primark? To bardzo dobre pytanie. My mówimy Pr-Eye-Mark - czytamy w sekcji pytań i odpowiedzi.

Poprawna okazała się więc wymowa "prajmark", dość popularna wśród Polaków. A jak Wy nazywaliście brytyjską sieciówkę? (I jak mówicie o H&M?)

Zobacz także:

Jak poprawnie wymawiać Zara? Sprawdź, jak to brzmi po hiszpańsku

Usta ombre na trzy różne sposoby. Prosty sposób na urozmaicenie każdego makijażu

Więcej o: