Re.Design debiutuje w Reserved. Kolekcja ma być bardziej luksusowa i inspirowana... polskimi latami 80.

Co może być luksusowego w ubraniach stylizowanych na schyłek PRL? A jednak, nowa propozycja Reserved wypadła znacznie bardziej intrygująco niż standardowe menu sieciówek.

Gdy na wybiegach szaleje trend wzory z lat 80., Reserved podchodzi do sprawy nietypowo i lokalnie. Projektanci marki wzięli pod uwagę uliczny styl jednej z bardziej charakterystycznych epok - polskiego przełomu lat 80. i 90. Umierający PRL i raczkujący kapitalizm były tłem do rodzimych reinterpretacji stylu z Zachodu (przede wszystkim z Berlina i Londynu) i rozkwitu kontrkultury.

Re.Design to kapsułowa kolekcja swobodnie mieszająca punk z estetyką disco i lokalnym kolorytem. Polskie akcenty to dzianina (jak zrobiona na drutach przez babcię) i liternictwo zaczerpnięte z bogatej tradycji PRLowskiego plakatu. Międzynarodowy jest za to błysk disco - metaliczne botki, lureks i kolorowy aksamit. Od punków projektanci Reserved pożyczyli przyduże ramoneski i skórzane spodnie, przetarty dżins.

Dziewczynom Re.Design oferuje przede wszystkim swobodne łączenie motywów z epoki - od supermodnej kraty, po oversize i subtelne sukienki noszone do obuwia roboczego czy ortalionowych wiatrówek.

Efekt jest bardzo ciekawy i nietypowy dla niepokojąco jednorodnego rynku odzieży z sieciówki. Jeśli Re.Design się przyjmie, na polskich ulicach zobaczymy wreszcie więcej estetycznego szaleństwa i koloru.

Zobacz damską i męską kolekcję Reserved Re.Design - ZDJĘCIA

zdjęcia: Bartek Wieczorek @ LAF
stylizacja: Ewelina Gralak
makeup: Wilson
fryzury: Michał Bielecki
modele: Leo @Nest Models, Ihor @ AS Management
modelki: Yihui @ Modelwerk, Julia Banas @ AS Managemnet
produkcja sesji: Warsaw Creatives

Nie potrafisz ujarzmić kręconych włosów? Te warkoczyki rozwiążą ten problem! [ACH EXPRESS]

Więcej o: