Supermodelki lat 90. znów razem na wybiegu. Uczciły pamięć Versace

W lipcu minęło 20 lat od czasu, kiedy Gianni Versace został zastrzelony w Miami. Żeby uczcić pamięć brata Donatella zaprosiła na wybieg aż pięć wielkich gwiazd lat 90. Jedna z nich na wybiegu spotkała się z własną córką.

15 lipca 1997 seryjny morderca Andrew Cunanan zastrzelił Gianniego Versace na schodach posiadłości projektanta w Miami. Niezrozumiała zbrodnia do dziś frapuje opinię publiczną, czego efektem jest zainteresowanie producentów telewizyjnych. W 2018 r. na ekranach zadebiutuje miniserial "American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace", w którym w role rodzeństwa Versace wcielą się Edgar Ramirez i Penélope Cruz.

Tymczasem prawdziwa Donatella bardzo dba o dziedzictwo brata, nie tylko rozwijając jego dom mody, ale i pamiętając o symbolicznych gestach. Zalicza się do nich efektowny finał pokazu najnowszej kolekcji Versace, który zelektryzował gości trwającego właśnie Tygodnia Mody w Mediolanie. Wystąpiła w nim plejada supermodelek z lat 90. - Naomi Campbell, Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Helena Christensen i Carla Bruni. Wszystkie w złotych sukniach, nawiązujących do przepychu projektów Gianniego (konkretnie do kampanii reklamowej Versace z 1994 r.).

Nieprzypadkowy był też wybór piosenki - Donatella chciała nawiązać do pokazu z 1991 r., który jej brat zamknął właśnie utworem "Freedom" George'a Michaela. Wtedy na wybiegu pojawił się nieco inny skład supermodelek, ale nie zabrakło Crawford i Campbell.

Przez lata widziałam tyle hołdów złożonych Gianniemu Versace i nawiązań jego twórczości, ale sama bałam się to zrobić. Zawsze bałam się poruszyć temat twórczości Gianniego. Myślałam, że zostanę skrytykowana" - skomentowała Donatella w rozmowie z The New York Times.

Najmłodsze z zaproszonych przez Donatellę modelek (Campbell i Schiffer) mają po 47 lat, najstarsza jest Cindy Crawford, która w wieku 51 lat nadal regularnie pozuje. Jeśli to nie uświadomiło wam nieubłaganego upływu czasu, dodamy, że w tym samym pokazie pojawiła się córka Cindy - 16-letnia Kaia Gerber.

Supermodelki i córka Cindy Crawford na wybiegu Versace - ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej o: