Najładniejsze płaszcze i kurtki z sieciówek. Na zimę, te jesienne będą za cienkie [47 DO WYBORU]

Przyjemnie mieć kilka kolorowych płaszczyków o linii A, ale spójrzmy prawdzie w oczy - już w połowie listopada mogą stać się bezużyteczne. Jak wybrać okrycie, żeby nadawało się na zimę i gdzie szukać naprawdę ładnych wzorów?

Trudno się dziwić, że sieciówki proponują śliczne, ale cienkie płaszczyki - są po prostu tańsze w produkcji i można je sprzedawać w bardziej atrakcyjnych cenach. W dodatku większość naszych ulubionych sieciówek pochodzi z Hiszpanii, gdzie zimy są jednak łagodniejsze. Na szczęście w ofercie większości popularnych sklepów można znaleźć też coś, co sprawdzi się nawet na mrozie. Trzeba po prostu czytać składy albo wybierać konkretne typy okryć.

Kurtki na zimę 2017/2018

W tym sezonie szczególnie modne są puchówki, które sprzedają nawet luksusowe marki, jak Versace czy Vetements. Kurtkom w stylu "ludzika Michelin" udało się wygrać z etykietką "brzydkie i praktyczne" i przejść do kategorii mody wysokiej. Najbardziej pożądane są te z połyskiem - srebrne lub metaliczne. Lansują je nawet polskie sieciówki, np. Reserved.

Jeśli nawet moda nie jest w stanie skłonić cię do polubienia klasycznej puchówki, rozważ kurtkę, która dobrze maskuje swój "system grzewczy". Zara i Reserved mają w ofercie okrycia, które wyglądają jak parki albo lekkie sportowe kurtki, a puchowe pikowanie albo podbicie z kożuszkiem ukryte jest po wewnętrznej stronie.

Najfajniejsze kurtki z sieciówek - ZOBACZ ZDJĘCIA

Mole ubraniowe zaatakowały twoją szafę? Sprawdź, jak skutecznie się ich pozbyć

Zimowy płaszcz z tkaniny - czym się różni od jesiennego?

Szukając płaszcza na zimę zwracaj uwagę na grubość i skład materiału. Zasada jest bardzo prosta - im więcej czystej wełny (lub jej szlachetnej odmiany, kaszmiru) w składzie, tym cieplej. Oczywiście dobrej jakości materiał oznacza także wyższą cenę. Dlatego zainwestuj w płaszcz o klasycznym fasonie i uniwersalny kolorze albo po prostu poczekaj na przeceny.

Futra, futerka

Mimo że część słynnych projektantów nie zrozumiała jeszcze sensu zastępowania futra naturalnego sztucznym, Gucci i Armani są już po dobrej stronie mocy. Do ruchu cruelty free (bez okrucieństwa), chętnie przyłączają się też sieciówki (głównie dlatego, że naturalnych futer w ofercie nigdy nie miały...). Pamiętaj, że naturalne futra wiążą się nie tylko z brutalnym zabijaniem zwierząt, ale i torturowaniem ich za życia oraz zanieczyszczaniem środowiska trującymi chemikaliami do garbowania.

Jeśli nie chcecie rezygnować z futra, wystarczająco ciepłe i estetyczne są futra sztuczne. Nadal modne są kolorowe, ale na wybiegach królowały zwłaszcza te w naturalnych barwach, w stylu retro. Imitują ubarwienie zwierząt i trzymają się sprawdzonych fasonów bez udziwnień.

Do łask wróciły też futerka w kocie cętki, na fali mikrotrendu, który przywrócił panterce popularność. W formie płaszcza czy kurtki może wydawać się krzykliwa, ale świetnie wygląda w towarzystwie motocyklowych botków albo półbutów w męskim stylu.

Kurtki i płaszcze na zimę 2017/18 - SPRAWDŹ ZDJĘCIA I CENY

Więcej o: