Kolekcja Victoria's Secret i Balmain już w Polsce. Mamy zdjęcia i ceny

Po raz pierwszy w historii Victoria's Secret powstała kolekcja we współpracy z luksusowym domem mody. Projekty Balmain od 12 grudnia są dostępne także w Polsce, w warszawskim salonie marki.

Dorocznym pokazom Victoria's Secret rozgłos zapewniają półnagie top modelki, występy muzyczne gwiazd wielkiego formatu oraz ekstrawagancje w rodzaju biustonoszy z kamieni szlachetnych. W tym roku atrakcji było więcej - na wybiegu pojawił się cały segment przygotowany przez Balmain. To pierwsza luksusowa marka, która zaprojektowała dla Victoria's Secret limitowaną linię bielizny.

Pokaz Victoria's Secret 2017 w Szanghaju - Candice Swanepoel prezentuje komplet z kolekcji VS x BalmainPokaz Victoria's Secret 2017 w Szanghaju - Candice Swanepoel prezentuje komplet z kolekcji VS x Balmain Fot. Andy Wong / AP Photo

Fenomen Balmain

Trudno uniknąć skojarzeń z 2015 rokiem, kiedy projekty Balmain trafiły do H&M. Nieoficjalnie mówi się, że współpraca z francuskim domem mody była jedną z najbardziej oczekiwanych (i najbardziej dochodowych) inicjatyw w historii tej sieciówki. Czy Balmain x Victoria's Secret odniesie porównywalny sukces? W obu przypadkach aktywną rolę w promocji kolekcji miał dyrektor kreatywny marki, Olivier Rousteing. Młody projektant o aparycji modela sam jest gwiazdą, a w świecie show-biznesu ma liczne grono przyjaciół - od Kardashianek po Rihannę. 

 

Rousteing znany jest z zamiłowania do przepychu, błysku i demonstracyjnego seksapilu. Ten ostatni jest oczywiście wyraźnie obecny w jego projektach dla Victoria's Secret, zaskoczyć może jednak estetyka proponowanej bielizny. Zamiast barokowej przesady, mamy punk rock. Zamiast złota - brytyjską kratkę, elastyczną siatkę i ćwieki (w delikatniejszych modelach zastąpione dżetami). Kolekcja jest mroczna, wyrazista i prowokująca.

Balmain x Victoria's Secret - data premiery i ceny

W Stanach kolekcja Balmain pojawiła się już 29 listopada, dzień po telewizyjnej transmisji pokazu Victoria's Secret (w Polsce pokaz zobaczymy 6.01 w TLC), który tym razem odbył się w Szanghaju. W polskim salonie Victoria's Secret (w warszawskiej Arkadii) bieliznę od Balmain można przymierzyć i kupić od 12 grudnia.

Ile to kosztuje? Podobnie jak w przypadku H&M, projekty Rousteing są znacznie droższe niż regularna kolekcja Victoria's Secret (ceny wahają się od 145 do... 1310 zł). Np. komplet ze zdjęcia promującego kolekcję kosztuje 820 zł - 675 zł za półgorset z siatki i 145 zł za figi z paskami.

Kolekcja Balmain x Victoria's Secret - ZOBACZ PIERWSZE ZDJĘCIA

Więcej o: