W Chinach odbył się największy pokaz w historii Victoria's Secret. Zabrakło gwiazdy wybiegów - nie dostała wizy

20 listopada odbył się doroczny pokaz Victoria's Secret - tym razem Aniołki poleciały do Szanghaju. Zachwyca skala wydarzenia, jednak w tle rozegrał się mały skandal natury dyplomatycznej.

Tym razem pokaz Victoria's Secret będzie retransmitowany na małym ekranie w ponad 190 krajach, zaś na żywo zobaczyło go aż 3 tysiące gości. Z tego powodu show AD 2017 możemy nazwać największym wydarzeniem w historii kultowej marki bieliźnianej. Sensacją jest też pierwsza w historii Victoria's Secret współpraca z uznanym domem mody. Na pierwszy ogień poszedł francuski Balmain. Luksusowa marka wygenerowała już ogromne zyski dla H&M, kiedy jej dyrektor Olivier Rousteing stworzył linię dla tej sieciówki.

Kolekcja Victoria's Secret i Balmain - zobacz zapowiedź

Pokaz Victoria's Secret 2017 - ZOBACZ ZDJĘCIA

Niegościnny kraj, gościnny rynek

Czego zabrakło na wybiegu Victoria's Secret 2017? Największej gwiazdy, Gigi Hadid, która była zmuszona zrezygnować w ostatniej chwili. Jako powód amerykańskie media podają odmowę wydania wizy. Z tych samych względów w domu została plejada modelek rosyjskich (m.in. Kate Grigorieva) oraz Katy Perry, która miała zaśpiewać na wybiegu. Chińczycy mają jej za złe koncert w Taipei z 2015 r. Wokalistka włożyła wtedy suknię ze słonecznikami, symbolem studenckiego ruchu oporu wobec coraz mocniejszych wpływów Chin na Tajwanie. Od tego czasu jest w ChRL niemile widziana.

Zamiast Perry u boku Harry'ego Stylesa i Miguela (oraz spacerujących Aniołków) zaśpiewała chińska gwiazda popu Jane Zhang. Przeniesienie pokazu do Chin i występ Zhang to zapewne próba wzmocnienia roli Victoria's Secret na tym ogromnym rynku zbytu.

Chińska wokalistka Jane Zhang śpiewa podczas pokazu Victoria's Secret w SzanghajuChińska wokalistka Jane Zhang śpiewa podczas pokazu Victoria's Secret w Szanghaju Frazer Harrison / (Credit too long, see caption)

Po nasyceniu rynku amerykańskiego i ustabilizowaniu pozycji w Europie, VS poluje na rzeszę coraz szybciej bogacących się klientek z Dalekiego Wschodu. Aktualnie marka ma cztery pełno asortymentowe butiki w Azji - jeden w Singapurze, trzy w Chinach. Dla przypomnienia, między Wyspami Brytyjskimi a Moskwą jest tylko jeden - ten warszawski.

Tak wygląda pierwszy w Polsce salon z bielizną Victoria's Secret. Odwiedziliśmy go z kamerą

Pokaz Victoria's Secret 2017 - co (i kogo) zobaczyliśmy na wybiegu?

W Szanghaju zobaczyliśmy 88 strojów, zaprezentowanych przez przeszło 50 modelek z 20 krajów. Nieobecną Gigi Hadid zastąpiła jej młodsza siostra Bella (wkrótce może dorównać starszej popularnością!). Z wybiegów Paryża i Nowego Jorku do Chin przybyła również top modelka Karlie Kloss, która po kolejnym rozjaśnianiu włosów przypomina bardziej Kirsten Dunst, niż samą siebie.

Amerykańska top modelka Karlie Kloss na wybiegu Victoria's Secret w Szanghaju. Kloss to supergwiazda high fashion i były Aniołek - sama wypowiedziała ten gwiazdorski kontrakt, podobnie jak Polka JACAmerykańska top modelka Karlie Kloss na wybiegu Victoria's Secret w Szanghaju. Kloss to supergwiazda high fashion i były Aniołek - sama wypowiedziała ten gwiazdorski kontrakt, podobnie jak Polka JAC Frazer Harrison / (Credit too long, see caption)

Nie zabrakło również Aniołków. Z tego grona najważniejsze są obecnie weteranki - Adriana Lima i Alessandra Ambrosio, oraz Candice Swanepoel, która wraca po urlopie macierzyńskim. Na nową królową wśród Aniołków lansowana jest Brazylijka Lais Ribeiro, której powierzono prezentację stanika z kamieni szlachetnych, czyli Champagne Night Fantasy Bra. Jego wartość szacuje się na 2 miliony dolarów.

Lais Ribeiro w Fantasy Bra z kamieni szlachetnychLais Ribeiro w Fantasy Bra z kamieni szlachetnych WWD/REX/Shutterstock / WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Biustonosza ze świecidełek nie można oczywiście kupić, podobnie jak 38 par skrzydeł wykorzystanych w pokazie. Można je za to podziwiać na zdjęciach albo poczekać na polską retransmisję w TLC 6 stycznia. Zachwycają?

Pokaz Victoria's Secret 2017 - ZOBACZ ZDJĘCIA

Zajrzyj też za kulisy pokazu Victoria's Secret >>>

Więcej o: