Maciej Zień w Biedronce! Warto iść do dyskontu po torebki i galanterię?

Prawdziwa gratka dla fanek Macieja Zienia? Od 23 listopada Biedronka będzie sprzedawać skórzane torebki i akcesoria podpisane przez słynnego projektanta.

Po dyskontowym debiucie w charakterze projektanta tekstyliów łazienkowych, Maciej Zień wkracza na ścieżkę wydeptaną przez swoich słynnych konkurentów. Podobnie jak Gosia Baczyńska i Łukasz Jemioł, projektant zgodził się stworzyć linię niedrogich akcesoriów. Pierwsza dwójka współpracowała z Rossmannem, Zień jest wierny Biedronce, w której rok temu lansował wspomniane HOME & SPA by Maciej Zień.

Zień dla Biedronki kontra konkurencja

Czym się różnią projekty Macieja Zienia dla Biedronki od tego, co proponowali polscy projektanci klientkom niemieckiej drogerii? Torebki Zienia są droższe (169 zł), wykonane są jednak ze skóry naturalnej, a nie skaju. W obu przypadkach skórzane są rękawiczki, tu jednak tańsza jest wersja Zienia, wyceniona na 69,90 zł (ma za to mniej intrygujący, bardziej klasyczny design).

Kolekcja Macieja Zienia dla Biedronki - ZOBACZ ZDJĘCIA

Pierwsza "modowa" linia Zienia dla Biedronki to raczej linia limitowana - składa się z dwóch modeli torebek na łańcuszku (jeden pikowany, jeden ze skóry saffiano), paska (59,90 zł), dwóch rodzajów rękawiczek i trzech typów portfeli (129 zł). Wszystkie są jednak uszyte ze skóry naturalnej i występują w kilku kolorach. Torebki i portfele projektu Zienia oznaczono dyskretnym logo z czterema literami "Z", natomiast paski i rękawiczki ozdobione są srebrną gwiazdką.

Maciej Zień w Biedronce - warto?

Najciekawsze wydają się torebki za 169 zł, przypominające nieco jeden z popularnych modeli króla saffiano, Michaela Korsa. Poręczny wymiar S (20x14x7 cm) i łańcuszek sprawiają, że torebki z Biedronki nadają się i na dzień, i na wieczór. W katalogu dyskontu przedstawiane są w towarzystwie długiej sukni, jako propozycja sylwestrowo-karnawałowa.

Torebka Macieja Zienia dla Biedronki w katalogu dyskontuTorebka Macieja Zienia dla Biedronki w katalogu dyskontu biedronka.pl

Na żywo mieliśmy do czynienia tylko z małą próbką akcesoriów Zienia, możemy już jednak stwierdzić, że wykonania jest porządne, a suwaki chodzą "bez zarzutu". Klientkom może się też spodobać zamysł kolekcji - poszczególne elementy są ze sobą kompatybilne, a zdjęcia promocyjne przekonują do polowania na kilka elementów z tej samej "rodziny", np. w z czarnej pikowanej skóry albo w soczystym kolorze bordo.

Paradoksalnie, to właśnie ograniczenia oferty do 20 elementów może zagwarantować oczekiwany efekt - czyli błyskawiczne wyprzedanie się kolekcji Zienia. Teoretycznie ma ona być dostępna w Biedronce od 23 listopada do 6 grudnia, w praktyce - do wyczerpania zapasów.

Kolekcja Macieja Zienia dla Biedronki - ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej o: