Ruszyła 9. edycja konkursu Fashion Designer Awards. Zgłoszenia do lutego

W tym roku młodzi projektanci mogą wygrać m. in. staż u stylistów TVN, wyjazd na targi do Paryża oraz... wakacyjne stypendium na politechnice w Chinach.

Tematem tegorocznej edycji jest “Tribute to Nature”, a organizatorzy liczą też na projekty związane ze zrównoważoną modą. Dla laureatów jak zwykle przewidziano fantastyczne nagrody, w tym staże w atelier w Polsce i za granicą.

W tym roku chcemy uhonorować majestat przyrody, znaleźć inspirację tam, gdzie do tej pory nie szukaliśmy - w tym, co niestworzone ludzką ręką, a przez to monumentalne i tajemnicze. - mówi. - Nie można tego tematu nie powiązać z odpowiedzialną modą, projektami czerpiącymi z recyklingu czy upcyklingu. Czekam na te pomysły z ciekawością - zapowiada Joanna Sokołowska-Pronobis, inicjatorka konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards, który odbywa się o 2008 r.

Fashion Designer Awards od pierwszej edycji gwarantuje swoim finalistom realną szansę zaistnienia w mediach, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio poprzez staże, stypendia, praktyki i wyjazdy na imprezy branżowe. Co roku honorowym przewodniczącym jury jest zagraniczny projektant, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali finałowej zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier.

W tegorocznej puli nagród są również czek na 15.000 zł i stypendia od MSKPU, wyjazd na Premier Vision do Paryża, na który zwycięzca zabierze ze sobą komputer Microsoft Surface Pro, staż w Bizuu, staż w dziale stylizacji TVN, oraz wakacyjny kurs na kierunku projektowanie mody w  Shaanxi Polytechnic Institute w Chinach. Politechnika Shaanxi jest jedną z 20 najlepszych wyższych szkół zawodowych w Chinach. Uczelnia oferuje 63 programy nauczania, jednym z najpopularniejszych jest kierunek projektowania mody, a absolwenci tej uczelni to laureaci wielu nagród w Chinach i na świecie.

W Jury 9. edycji Fashion Designer Awards zasiadają m. in. Tomasz Ossoliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska duet Bizuu, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Macademian Girl, Marieta Żukowska, Dorota Williams i Joanna Horodyńska.

FASHION DESIGNER AWARDS – ETAPY:

1. do 2 -go lutego 2018 – OSTATNI DZIEŃ NA PRZESYŁANIE ZGŁOSZENIA
2. LUTY/ MARZEC 2018 – I i II OBRADY JURORÓW
3. 24 MARCA 2018 – PÓŁFINAŁ w GALERII MOKOTÓW
4. 23 KWIETNIA 2018 – GALA FINAŁOWA

Więcej o: