Uliczny test butów z kolekcji na jesień/zimę 2009

Redaktorki The New York Times postanowiły sprawdzić, czy proponowane przez projektantów buty na jesień/zimę 2009/2010 nadają się do chodzenia po ulicach. Zobacz przebieg testu!

Wybrane do testu buty sprawiały problem modelkom biorącym udział w pokazach. Znalazły się wśród nich wysokie szpilki ( Galliano , Dior , Herve Lager ), długie kozaki ( Rodarte ), szpilki pokryte metalem ( Manolo Blahnik dla Braian Reyes), czy "cyrkowe" buty Niny Ricci . Modelki chwiały się w tych butach, a dwie dziewczyny upadły podczas pokazu Herve Lager, w tym polska reprezentantka JAC .

Projektanci czasem zapominają, że obuwie to nie jest tylko i wyłącznie ozdoba stroju. W butach się chodzi, a nie tylko pozuje do zdjęć. Kupowanie pięknych, ale "zabójczych " szpilek tylko po to, by postać w nich co najwyżej 30 minut nie wydaje się najmądrzejszą decyzją. Choć jak się okazało niektóre z przetestowanych modeli nie są takie złe , na jakie wyglądają .

Zobacz jak JAC i Karolin Wolter wywracają się w szpilkach Herve Lager Czytaj w Znam.to: Odnawiająca maseczka z witaminą C - Same skutki uboczne!

Więcej o: