Blogerzy o sobie - Photo finish with a pretty face

Dziś w "Blogerzy o sobie" prezentujemy Kamilę prowadzącą bloga "Photo finish with a pretty face". photo finish with a pretty face

Skąd pomysł na prowadzenie bloga?

Przed założeniem obecnego bloga, miałam wiele stron, na których pisałam. Chciałam stworzyć coś zupełnie dla mnie nowego, podzielić się z innymi swoimi pomysłami i inspiracjami a także swoimi pracami (interesuję się fotografią mody). Zakładając bloga na blogspocie, nie miałam zupełnie pojęcia, jaką ten blog przyjmie formę, czy w ogóle przetrwa. Przed jego założeniem zainteresowałam się szafiarstwem i pomyślałam: "czemu nie?".

Czym jest dla ciebie moda?

Trudno mi opisać modę jednym słowem. Od dziecka lubiłam ubrania i przebieranki - dzięki swojej starszej siostrze. Myślę, że moda stała się dla mnie pasją dzięki zamiłowaniu do jej fotografii, gdyż nie można być jej fanem, nie będąc wielbicielem samej mody.

Jak byś opisała swój styl?

To tym bardziej trudno mi go opisać jednym słowem. Moja mama mówi, że jestem chłopczycą, a ja w sumie nie wiem, czy to najlepsze dla mnie określenie :) Poza tym, myślę, że mój sposób ubierania nie wykształcił się jeszcze dostatecznie, żeby można go było zakwalifikować do jednego konkretnego stylu. A może ktoś jest w stanie coś zaproponować? ;)

Skąd czerpiesz inspiracje?

Podglądam ludzi na blogach, podglądam gwiazdy showbiznesu, obserwuję ludzi na ulicach, oglądam kolekcje znanych i mniej znanych projektantów. Wielką inspiracją dla całej mojej "działalności" - i szafiarstwa i mojej fotografii (której niestety jest niewiele, gdyż cierpię na chroniczny brak czasu) jest kino i muzyka. Co do kina - nie mam ulubionego gatunku, który stanowi dla mnie jedyną i największą inspirację. W każdym filmie, może zainspirować mnie coś innego. Co do muzyki, zazwyczaj najbardziej inspiruje mnie muzyka elektroniczna lat 80., której jestem wielką fanką.

Czy masz jakieś ikony mody?

Nie klasyfikuję nikogo do działu ikon, poza tym jest to też wartość, która co jakiś czas się zmienia, mniej lub bardziej. Jest parę postaci, które podziwiam, m.in: Grace Jones za niepowtarzalny wizerunek i świetną muzykę i Ditę von Teese za nienaganną prezencję.

Kamila - twoheadedsexchange.blogspot.com

Więcej o: