Bądź modna jesienią: futrzany trend

W ramach wspólnej akcji z eBay.pl zaprosiliśmy do współpracy blogerkę Fashioneria, która przygotowała specjalnie dla Was przewodnik po najważniejszych trendach sezonu! Zaczynamy od futer.

Futro na wybiegu / "Futro tkwi w szczegółach" / Futrzane akcesoria

Futrzany trend powraca jesienią jak bumerang. Często futro utożsamiane jest z długim płaszczem, a co za tym idzie z luksusem, wyrafinowaniem, elegancją. Jednak w tym sezonie futro wzbogaca akcesoria.  Naturalne, sztuczne, eko - każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Osobiście opowiadam się za sztucznymi modelami, które są lekkie, przyjemne i nie ryzykują zostania kontrowersyjnym "modowym grzechem".

Futro to nie tylko długie płaszcze, puszyste kurtki.  Ten element garderoby zmienia swoje miejsce, ale nie funkcję - nadal ma grzać. Jednym z projektantów, który w obecnym sezonie zaproponował alternatywne rozwiązania dla futra jest Karl Lagerfeld . Artysta stworzył dla domu mody Chanel klimat Alaski. Modelki wystąpiły w śnieżnych sukienkach, spódnicach i kardiganach. Elementy futrzane pojawiły się także w dodatkach: torebkach, kołnierzach oraz w długich kozakach a la yeti.

Inspiracji tego trendu możemy szukać na światowych wybiegach, ulicach, w kolorowych magazynach, a przede wszystkim w Internecie. Co więcej, oprócz oglądania street blogów i podziwiania świetnie wyglądających ludzi,  możemy znaleźć podobne rzeczy na aukcjach internetowych w atrakcyjne cenie.

Ostatnio poświęciłam trochę czasu i przeczesałam serwis Ebay.pl w poszukiwaniu ciekawych futrzanych elementów. Wśród niezliczonej liczby pozycji w oko wpadły mi ciepłe czapy uszanki, aviatorki i kamizelki, które spięte ozdobnym paskiem nabiorą eleganckiego charakteru. Tradycyjne futrzane kołnierze i skórzane rękawiczki okraszone futerkiem sprawią, że stylizacja stanie się bardziej luksusowa. Przebojem tej jesieni są interesujące rozwiązania dla tego trendu - futrzane sukienki i bluzki. Miłośniczki mody znajdą na Ebay.pl popularne ostatnio kurtki pilotki z kożuchowym kołnierzem oraz wiązane botki z wywijanym kożuszkiem.

Wszystko eBay.pl: pilotka , szara kamizelka , torebka , czapka , czarne botki , czapka (z lewej, na dole), brązowe botki , beżowe botki , kamizelka (po prawej), ciemny kołnierz , jasny kołnierz , rękawiczki

Futro może być interpretowane na wiele sposobów. Mi najbliższy jest styl boho. Połączone z frędzlami, piórami tworzy iście osobliwy, indiański klimat. Jednak wszystko zależy od inwencji i wyobraźni. Czekam na kolejne nowatorskie podejście do futrzanego trendu.

Fashioneria

KONKURS: Bądź modna jesienią

Więcej o: