Jak dobrać dekolt do sylwetki - krótki poradnik

Dziś podpowiadamy jak dobrać odpowiedni dekolt do Waszej sylwetki.

Zacznijmy od idealnej budowy ciała, którą, według profesjonalistów z mojej siłowni, można wyliczyć "prostym" wyliczeniem matematycznym:

Wyjściowym obwodem są biodra, których obwód powinien wynosić 0,9 obwodu klatki piersiowej. Obwody karku, ramion, przedramion i talii można określić na odstawie obwodu klatki piersiowej, a obwody ud i łydek na podstawie obwodu bioder. Idealnie proporcjonalny kark powinien mierzyć nieco więcej niż 38% obwodu klatki piersiowej. Obwód przedramienia powinien wynosić 30% obwodu klatki piersiowej. Obwód napiętego, zgiętego ramienia powinien być o 20% większy od obwodu wyprostowanego przedramienia. Obwód w pasie powinien wynosić 75% obwodu klatki piersiowej. Obwód uda - 60% obwodu bioder, a obwód łydki - 40% obwodu bioder lub około 65% obwodu uda albo tyle samo, co obwód napiętego ramienia." - mówią eksperci.

Straszne, prawda? Odbiera całą przyjemność, jaką może dawać zabawa z modą.

Dla każdego stylisty idealna sylwetka to klepsydra (lub jeśli ktoś woli sylwetka "X"). Osoba o takiej budowie ma mniej więcej takiej samej szerokości biodra oraz ramiona i wcięcie w talii. Gdyby powrócić do liczb, idealna sylwetka to wymiary: 90-60-90 oraz wzrost od 164 do 174. Jak często się zdarza w rzeczywistości? Odpowiem krótko: bardzo rzadko

Dlatego podstawowa porada brzmi: stań przed lustrem, krytycznie oceń swoją sylwetkę (afirmację zostaw na jesienno-zimowe dni bez słońca), głośno wymień wszystkie swoje najładniejsze części ciała - naucz się ich i od tej pory kupuj ubrania z myślą o ich eksponowaniu oraz poznaj proste zasady mody, które spowodują, że będziesz się czuć fantastycznie w swoim ciele. Ot, wszystko.

Na początek dekolty i podpowiedzi jak dobrać właściwy dekolt do Twojej sylwetki. Drogie Panie, zaczynamy więc z uśmiechem na twarzy - bawmy się modą!

Pamiętajmy o podstawowej zasadzie - układ pionowy (również ukośny) - wysmukla, poprzeczny poszerza. Mając na myśli układ pionowy nie mówię tylko o fakturze tkaniny (np. podłużne pasy); elementy wysmuklające to również: pionowe rozcięcia, pionowy rząd guzików, długie szale, korale, kopertowy dekolt, spódnica szyta ze skośnych klinów. Poprzeczne podziały głównie poszerzają (osoby niskie powinny unikać ich jak ognia!), ale pomogą również osobom np. zbyt wysokim równoważyć proporcje.

Nie zapominajmy również o dodatkach i wykończeniach - długa biżuteria wysmukli twarz, golf, który może schować zbyt długą szyję możemy dodatkowo "ubarwić" piękną broszką.

1. Dekolt w długi szpic - "V"

Dla kogo? Dla kobiet z dużym biustem, z szerokimi ramionami i dla tych, które chcą wysmuklić swoją sylwetkę. Również dla kobiet z małym biustem , ale z sylwetką "przy kości".

Unikaj: Jeżeli nie chcesz eksponować biustu.

dekolt Vdekolt V fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

2. Dekolt hiszpański

Dla kogo? Dla kobiet z szerokimi biodrami i wąską talią; to dekolt, który, jak żaden inny, dobrze prezentuje się również na innych sylwetkach - przy założeniu odpowiedniej bielizny, biżuterii, szalu lub z dobrym gorsetem możemy wspaniale wymodelować sylwetkę.

Unikaj: Jeżeli masz bardzo korpulentne ramiona, tłuszczyk odkłada się na plecach lub po prostu jeśli nie masz odwagi.

dekolt hiszpańskidekolt hiszpański fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

3. Dekolt trójkątny:

Szeroki dekolt, o rozwartym kącie będzie podkreślał ramiona, wąski doda sylwetce smukłości. Jednym z rodzajów dekoltu trójkątnego jest wyżej wymieniony dekolt w szpic.

Dla kogo? Dla kobiet z dużym biustem, ciężką sylwetką lub zbyt krótką szyją.

Unikaj: Jeśli masz zbyt długą i zbyt chudą szyję.

dekolt trójkątnydekolt trójkątny fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

4. Dekolt podkoszulkowy:

Dla kogo? Dla kobiet z krótką szyją lub zbyt szerokimi ramionami.

Unikaj: zbyt obfity biust nie wygląda korzystnie w tego typu dekoltach. (wreszcie pocieszenie dla Pań z niewielkim biustem!)

dekolt podkoszulkowydekolt podkoszulkowy fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

5. Dekolt łódka:

Dla kogo? Dla kobiet z niewielkim biust i drobnymi ramionami. To również dobre rozwiązanie dla Pań ze zbyt długą szyją.

Unikaj: Jeśli jesteś niska, jeżeli masz krótką szyję, jeżeli masz zbyt szerokie ramiona

dekolt łódkadekolt łódka fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

6. Dekolt karo (dekolt kwadratowy lub prostokątny):

Dla kogo? Dla pań ze zbyt krótką szyją lub zbyt obfitym biust (uwaga! Należy zadbać o odpowiedni biustonosz, np.typu bardotka, który pięknie podkreśla biust).

Unikaj: Jeśli masz szerokie ramiona.

dekolt kwadratowydekolt kwadratowy fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

7. Dekolt amerykański:

Dla kogo? Dla kobiet z idealnym biustem - ten dekolt pozwala go wyeksponować!

Unikaj: Jeżeli masz zbyt duży biust, przy takim dekolcie może być ci trudno dobrać odpowiedni biustonosz. Jeśli się garbisz lub masz zbyt mały biust.

dekolt amerykańskidekolt amerykański fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

8. Dekolt asymetryczny:

Dla kogo? Z głębokimi wycięciami, gdzie dekolt odkrywa całe ramiona i plecy - dla kobiet o ładnych ramionach i jędrnym biuście; poza tym jest to bardzo liberalny dekolt - przeważnie nadaje się do każdego rodzaju figury, dla pań z małym lub dużym biustem - przy użyciu odpowiedniej bielizny, najlepiej, gdy użyjemy biustonosza bez ramiączek.

dekolt asymetrycznydekolt asymetryczny fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

9. Dekolt w kształcie serca:

Dla kogo? Dla pań z krótką szyją lub zbyt szerokimi ramionami.

Powodzenia! Czekamy na Wasze listy (oraz zdjęcia!!!) jak radzicie sobie z autostylizacją. Pamiętajcie - ideały nie istnieją (no może istnieją, jednak zdarzają się niezwykle rzadko ..:)).

Szukajcie w sobie piękna!

Zespół

VeryVery

Więcej o: