Carine Roitfeld współpracuje z Barneys

Po wielu miesiącach spekulacji już wiemy, co Carine Roitfeld będzie robić po odejściu z Vogue Paris.

To było wręcz pewne, że Carine Roitfeld nie odejdzie ze świata mody . Była redaktor naczelna francuskiej edycji Vogue'a rozpoczęła swoją karierę, jako stylistka i w tym się czuje najlepiej. Po ogłoszeniu zakończenia współpracy z "biblią mody" Carine powiedziała, że zamierza zająć się innymi projektami. Już wiemy, że Roitfeld nawiązała współpracę ze sklepem oferującym dobra luksusowe Barneys New York .

Carine Roitfeld - Barneys New YorkCarine Roitfeld - Barneys New York fot. mat. prasowe

To bardzo ekscytujące" - mówi Carine. - "To nowy rodzaj projektu dla mnie. Dobrze jest mieć nowe życie, bo teraz mogę robić projekty, o których nigdy nie śniłam. Dla mnie Barneys zawsze był największym spośród luksusowych domów towarowych (...). Moje marzenie się spełnia. Dla francuskiej dziewczyny, to wielki, wielki sen". - dodała.

Carine weźmie udział w przygotowaniu kampanii reklamowej oraz katalogów na sezon jesień/zima 2011/2012 i zajmie się stylizacją. Będzie współpracować z fotografem Mario Sorrenti oraz dyrektorem kreatywnym Dennisem Freedmanem. Roitfeld ma także zredagować magazyn wydawany przez Barneys oraz zająć się stylizacją witryn razem z Simonem Doonanem. Według nieoficjalnych doniesień Carine ma przede wszystkim być "muzą " a jej nazwisko magnesem do przyciągnięcia zamożnych klientów.

Styl Carine Roitfeld >>

Carine Roitfeld opuszcza Vogue Paris ! >>

Więcej o: