La Mania wiosna 2011 - nadal na światowym poziomie?

Magdaleny Butrym i Joanny Przytakiewicz swoją markę La Mania promują hasłem - polska moda na światowym poziomie. Czy naprawdę im się to udaje?

Otoczka, którą stworzono wokół polskiej marki La Mania jest godna pozazdroszczenia . Znane Polki promują markę "na salonach". W strojach zaprojektowanych przez Magdalenę Butrym, która wcześniej stała za sukcesem Portofino, można zobaczyć m.in. Martę Żmudę-Trzebiatowską oraz Hannę Lis. Jednak nie to jest największym powodem do zazdrości, a kontakt z Karlem Lagerfeldem , którego Joannie Przytakiewicz, partnerce Jana Kulczyka, może pozazdrościć każdy projektant w Polsce. Lepszego "ojca chrzestnego" nie można było wybrać. Ile w tym "ojcostwie" jest zażyłości i przyjaźni, ile biznesu i co najważniejsze, ile jest prawdziwego docenienia? Nie wiemy, ale grunt, że szum medialny wokół marki La Mania jest naprawdę na wysokim, wręcz światowym poziomie . A co z resztą, czy również utrzymuje zapowiadany poziom? Poza medialną otoczką są jeszcze kolekcje, projekty, sesje i salony.

Joanna Przetakiewicz na swoim pokazie marki La ManiaJoanna Przetakiewicz na swoim pokazie marki La Mania fot. Kapif

Pokaz kolekcji na wiosnę był udany (przy odpowiednich nakładach finansowych nie może być inaczej) a zaprezentowane projekty zachwyciły wielbicielki minimalizmu. Klasyka połączone z wysoką jakością doskonale się sprzedaje, a na kobiece sukienki zawsze jest zapotrzebowanie, a La Mania wniosła do polskiej mody powiew świeżej prostoty. Jednak dobra kolekcja to nie wszystko. Salon w Galerii Mokotów niestety przez większość czasu w sezonie jesień/zima 2010/2012 świecił pustką, a w butiku internetowym nie ma jeszcze najlepszych kreacji z najnowszej kolekcji na wiosnę 2011. Te elementy niestety szwankują, choć musimy przyznać dodatkowe punkty za sesję reklamową.

Kampania kolekcji na wiosnę została zrobiona w nadmorskiej, malowniczej, wakacyjnej scenerii. Dwie piękne modelki - Olga Salwa i Karolina Smętek sfotografował utalentowany Sebastian Cviq. Ujęcia są doskonałe . Na kilku zdjęciach pozy modelek zwracają uwagę na detale kreacji , co rzadko zdarza się nawet przy najlepszych sesjach. Jest co prawda kilka niedociągnięć, jak choćby źle leżący skórzany gorset (zdjęcie poniżej), który zupełnie stracił urok, ale mimo to kampania wypada dobrze. Czy jest to sesja na światowym pułapie? Jest to na pewno jedna z lepszych, polskich kampanii, ale wśród światowych marek niestety wypada przeciętnie. A co Wy sądzicie o poziomie reprezentowanym przez markę La Mania?

Zobaczcie kampanię - GALERIA !

La Mania wiosna/lato 2011La Mania wiosna/lato 2011 fot. mat. prasowe

Marka: La Mania

sezon: wiosna 2011

Fotograf: Sebastian Cviq

Modelki: Olga Salwa, Karolina Smętek

Gwiazdy na pokazie mody La Mania >>

Więcej o: