Rodrigo De La Garza - Meksykanin szyjący w Polsce

Rodrigo De La Garza to pochodzący z Meksyku projektant mody męskiej, który postanowił pracować w Polsce i sprowadził alpaki.

Urodził się w Meksyku w 1978 roku, a gdy miał 9 lat rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych . Już w młodym wieku interesował się modą, ale wybrał "poważny" zawód i rozpoczął studia medyczne, z których zrezygnował, gdy otrzymał propozycję rozbudowy rodzinnej firmy na terenie Europy. Skorzystał z tego zaproszenia. Najpierw mieszkał w Niemczech, później we Francji, a pod koniec 2004 roku przeniósł rodzinną hodowlę alpak do Polski. Po kilku latach postanowił wrócić do pasji z młodości i zająć się modą.

W 2010 Rodrigo założył markę De La Garza oferującą ubrania dla mężczyzn, którzy cenią elegancję ze szczyptą awangardy . Kolekcje szyte są w Polsce. Projektant używa najwyższej jakości wełen: merino, kaszmiru, alpaki i vicuny oraz miękkiej bawełny i skóry cielęcej. Wszystkie tkaniny sprowadzane są z Włoch, Wielkiej Brytanii i Chile.

Dzięki temu, że przez wiele lat nie dawałem ujścia moim marzeniom, mam pomysły na co najmniej kilka sezonów. Wszystkich nie zdradzę, ale nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że chciałbym wprowadzić więcej kolorów na polską ulicę." - mówi Rodrigo De La Garza.

Kolor jest znakiem rozpoznawczym Rodrigo. Ubrania sygnowane jego nazwiskiem wyróżniają się na tle stonowanej mody męskiej. Projektant bawi się trendami i chętnie sięga po mocne barwy oraz wzory, które są bardzo modne w sezonie wiosna/lato 2011.

Jutro, w Warszawie odbędzie się pokaz najnowszej kolekcji marki De La Garza i jesteśmy ciekawi, czym tym razem zaskoczy nas meksykański projektant.

www.delagarza.it

Więcej w moda męska :

Rudolf & Co. - nowoczesne krawiectwo na miarę >>

Męskie spodnie - przykrótkie, ale modne >>

Więcej o: