Nieziemskie suknie Alexandra McQueena w Vogue

Wystawa prac Alexandra McQueena, która zostanie otwarta 4 maja to jedno z najważniejszych wydarzeń roku. Tak ważne, że Anna Winotur poświęciła jej sesję.

Kreacje McQueena rok po jego śmierci zostaną wystawione w The Metropolitan Museum of Art: The Costume Institute w Nowym Jorku. Fani mody będą mieli okazję podziwiać przepiękne suknie jednego z najsłynniejszych, brytyjskich projektantów w historii mody. Imponująca kolekcja, która została wypożyczona z różnych miejsc, to przegląd dorobku jednego z najzdolniejszych kreatorów naszych czasów.

" Savage beauty ", bo tak została zatytułowana wystawa, zachwyci każdego . W każdej z prezentowanych kreacji można bowiem dostrzec kunszt krawiecki zespołu współpracującego z projektantem oraz talent i niezwykłą wrażliwość Lee. O tym, że wydarzenie jest niezwykle ważne świadczy decyzja Anny Winotur, które postanowiła poświęcić miejsce w Vogue na prezentację kreacji McQueena. Zdjęcia do sesji "Alexander McQueen Tribute " wykonał Steven Meisel, a do pozowania wybrano najlepsze modelki. Karen Elson, Coco Rocha, Karlie Kloss, Raquel Zimmermann, Stella Tennant i Caroline Trentini ubrane w nieziemskiej kreacje McQueena wyglądają zachwycająco.

GALERIA !

Vogue US Maj 2011

Fotograf: Steven Meisel

Modelki: Karen Elson, Coco Rocha, Karlie Kloss, Raquel Zimmermann, Stella Tennant, Caroline Trentini

Stylizacja: Grace Coddington

Wystawa Alexandra McQueena - zdjęcia >>

Więcej o: