Gisele czy Kate - która wypadła lepiej?

Dwie urodzinowe okładki, dwóch najważniejszych, brazylijskich czasopism o modzie  - która z nich jest lepsza?

Maj w Brazylii to wielkie święto dla fanów mody, bo najważniejsze czasopisma o modzie - Vogue i Elle obchodzą jubileusze istnienia . Redakcja Vogue 'a w tym roku świętuje 36-lecie, a Elle 23 urodziny i choć nie są to wyjątkowo ważne okazje, w porównaniu do 90-lecia Vogue Paris, to oba zespoły przygotowały coś specjalnego.

Pisaliśmy już o majowej okładce Vogue Brazil z nagą Kate Moss w roli głównej. Zdjęcie zrobił Mario Testino i mimo podzielonych głosów uważamy, że jest to jedna z najlepszych fotografii brytyjskiej modelki i świetnie nadaje się na jubileuszową okładkę. Co prawda pojawiły się zarzuty, że zdjęcie bardziej pasuje do Playboy'a, a do tak ważnej sesji powinna zostać wybrana, któraś z pięknych reprezentantek Brazylii, ale Gisele Bundchen podjęła współpracę z Elle.

Brigitte BardotBrigitte Bardot fot. mat. prasowe

Na majowej okładce Elle Brazil Gisele ubrana tylko w rajstopy do złudzenia przypomina Brigitte Bardot . Fotografię wykonał Nino Munoz i prawdziwi fani mody mogą mieć deja vu, bo pochodzi ona z 22 numeru Muse Magazine w sesji zatytułowanej " Earth Angel ". Nie jest to może najlepsze zdjęcie z tej sesji, ale wzorowane było na słynnej fotografii Brigitte i zapewne dlatego właśnie ono zostało wybrane na jubileuszową okładkę.

Muse Magazine Issue No. 22 - Gisele Bundchen - Earth AngelMuse Magazine Issue No. 22 - Gisele Bundchen - Earth Angel fot. Muse Magazine Issue No. 22

Oba zdjęcia są utrzymane w podobnej stylistyce. Na obu mamy nagie ikony modelingu. Która z urodzinowych okładek - Vogue'a czy Elle bardziej się Wam podoba i która z modelek wypadła lepiej?

GALERIA !

Naga Kate Moss na okładce Vogue >>

Bardziej podoba mi się okładka z:
Więcej o: