Buty do składania United Nude

Firm United Nude stworzyła buty, które można złożyć samodzielnie i chociaż zajmuje to co najmniej 20 minut, to wiele osób na pewno się na nie skusi. Podoba Wam się ten pomysł?

Skąd pomysł na stworzenie butów do składania? Wszystko zaczęło się od tego, że hiszpańska artystka Alicia Framis zainicjowała projekt "Moon Life " nawiązujący do podróży kosmicznych i spekulacji dotyczącej przyszłości życia w przestrzeni kosmicznej. Zaprosiła wybraną grupę artystów, architektów i projektantów do stworzenia futurystycznych, radykalnych koncepcji życia na księżycu. Firma United Nude został poproszona do zaprojektowania obuwia nadającego się do życia w przestrzeni kosmicznej.

Celem United Nude było stworzenie butów na wysokim obcasie, które są eleganckie i sexy, a jednocześnie wytrzymują w ekstremalnych warunkach przestrzennych, takich jak temperatura i ciśnienie. Obuwie musiało być niewielkie i lekkie, a zarazem modne. Po uwzględnieniu tych wszystkich kryteriów powstał model United Nude Flat Pack .

Podstawa buta jest zbudowana z płaskich elementów wykonanych z włókna węglowego, które trzeba ze sobą połączyć cienkim drutem po bokach. W górnej części buta dodano koronki z dwóch kawałków skóry. Producenci gwarantują, że montaż trwa nie dłużej niż 10 minut dla każdego buta, ale wydaje się to trochę skomplikowane. Buty The Flat Pack nie są jeszcze w sprzedaży i nie wiadomo kiedy trafią do sklepów. Będą dostępne w limitowanej ilości. Kto chętny ?

Buty do składania United Nude to:
Więcej o: