Modelki plus size na okładce Vogue Italia

Po dziesięciu latach promowania rozmiaru zero na okładce Vogue Italia pojawiły się modelki plus size.

Franca Sozzani słynie z poruszania tematów tabu. Ostatnio rozpoczęła kampanię przeciwko promowaniu anoreksji na stronach i blogach, którą połączyła z promowaniem większego rozmiaru. Na internetowym serwisie Vogue Italia powstała specjalna sekcja dla kobiet dla pełniejszych kształtach.

Dlaczego te kobiety miałyby się odchudzić? Kobiety, które mają kilka dodatkowych kilogramów, są szczególnie piękne, a także bardziej kobiece." - powiedziała w jednym z wywiadów Franca Sozzani.

Redaktor naczelna udowodniła, że nie rzuca słów na wiatr i na czerwcowej okładce włoskiego wydania biblii mody zobaczymy trzy modelki plus size . Nie ma wśród nich Crystal Renn , najsłynniejszej przedstawicielki tego grona, ale jej zupełnie nas to nie dziwi. Crystal nie przypomina już dawnej siebie, dlatego zamiast niej Franca wybrała mniej znane, ale bardziej kobiece piękności.

Tara Lynn , Candice Huffine i Robyn Lawley ubrane w bieliznę sfotografował Steven Meisel . Udało mu się uchwycić ich zmysłowość i kobiecość. Modelki na tym zdjęciu przypominają trochę supermodelki z lat 90. Czarno-białe zdjęcie podpisano - "Belle Vere".

Rezultat jest po prostu zachwycający . Zdjęcie jest niesamowite i wspaniałe. Ma w sobie szyk i elegancję. Jest dowodem na to, że piękno nie jest zależne od rozmiaru . Modelki plus-size wyglądają pięknie i nie można im zarzucić braku seksapilu, którego nie posiada wiele z topowych modelek reprezentujących grupę "size zero".

Vogue Italia zdaje się wprowadzać nową erę w kobiecych magazynach o modzie. Sozzani została ambasadorką pełniejszych kształtów i po raz pierwszy od słynnej okładki z Sophie Dahl z kwietnia 2000 postawiła na modelki plus size. Musieliśmy co prawda czekać dziesięć lat, ale ważne, że tak wpływowa redaktor naczelna zdecydowała się na ten krok. Za nią na pewno pójdą inni.

W GALERII więcej zdjęć Tary, Candice i Robyn.

Polecamy :

Modelka plus size twarzą H&M >>

Crystal Renn nadal plus-size ? >>

Więcej o: