Icons - kolekcja kultowych butów Jimmy Choo

Zaglądanie do archiwów robi się coraz bardziej popularne. Marka Jimmy Choo z okazji jubileuszu sięgnęła po hitowe modele butów od czasów powstania firmy.

Z okazji 15-lecia marki, Tamara Mellon, prezes firmy Jimmy Choo postanowiła odświeżyć stare, kultowe modele butów. Kolekcja została nazwana "Icons " i składa się z 15 najsłynniejszych projektów. Niektóre z nich zostały przerobione, inne wyglądają, jak kiedyś.

To są buty, które mają osobistą historię i współgrają z konsumentami." - powiedziała Tamara. - "Chciałam stworzyć nowoczesną kolekcję inspirowaną niezapomnianym stylem z naszej historii, która reprezentuje kamienie milowe dla marki i ucieleśnia DNA stylu naszego domu. Te nowoczesne interpretacje klasycznych projektów stanowią ikoniczny szyk Jimmy Choo".

Wiadomo, że wśród nich znajdzie się model "Feather ", który w serialu "Seks w wielkim mieście" nosiła (i zgubiła na promie) Carrie Bradshaw grana przez Sarah Jessicę Parker. Drugą, bardziej konserwatywną propozycją, będą klasyczne sandały - "Macy ". Bestseller, w którym gwiazdy, m.in. Natalie Portman, często pojawiały na czerwonym dywanie. Wśród ikon znajdą się też szpilki "Fleur ", w których w ubiegłym październiku Tamara Mellon odebrała Order Imperium Brytyjskiego z rąk Królowej Elżbiety II.

Buty będą kosztować od 850 do 3785 dolarów . Dostępne będą wyłącznie w butikach Jimmy Choo. Warto wspomnieć, że 10% dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczone na Fundację walczącą z seksizmem, przemocą domową, jak i handlem niewolnikami.

Więcej o: