Suknia ślubna Kate Middleton będzie na wystawie

W kwietniu tego roku miliony na całym świecie czekały z zapartym tchem na ujawnienie sukni ślubnej Księżnej Katarzyny. Dziś wiemy, że wkrótce można  będzie ją podziwiać z bliska!

Suknia ślubna Kate Middleton była najpilniej strzeżonym sekretem 2011 roku, więc kiedy wybranka Księcia Williama szła nawą główną do ołtarza w opactwie Westminister, wszystkie oczy zwrócone były tylko na nią . Piękna, koronkowa suknia jak się okazało, była projektem Sarah Burton - głównej projektantki i dyrektor kreatywnej Alexandra McQueen'a .

Niestety tego dnia, okazję do zobaczenia na żywo tej imponującej kreacji miało niewiele z nas. Wiadomo już jednak, że suknię będzie można podziwiać przy okazji zwiedzania Buckingham Palace.

Na wystawie znajdą się również inne przedmioty, upamiętniające ten szczęśliwy, kwietniowy dzień. Znajdziemy tam buty wykonane z satyny i koronki, którymi Księżna Kate podążała do ołtarza, jest to też "dzieło" z metką McQueena. Kolejnym eksponatem do podziwiania będzie biżuteria - diamentowe kolczyki, które panna młoda otrzymała jako prezent ślubny od swoich rodziców oraz tiara należąca do Królowej Elżbiety, którą Kate miała na głowie tego dnia. Ciekawe jest to, że na wystawie obejrzeć będziemy mogli również warstwowy tort ślubny - projekt Fiony Carins, który najwyraźniej nie został zjedzony na weselu.

Wystawa w Buckingham Palace będzie trwała od 23 lipca do października 2011 roku . Koszt jej wstępu to 17,50 funtów - wierzymy jednak, że to nie powstrzyma tłumów przed zobaczeniem legendarnej sukni ślubnej .

Więcej o: