Sińce pod oczami - jak skutecznie z nimi walczyć?

Sińce pod oczami nie wyglądają atrakcyjnie u żadnej kobiety. Jest to często pojawiający się problem. Oto kilka wskazówek jak sobie z nim poradzić.

Przyczyn pojawiania się sińców może być bardzo wiele:

- predyspozycje genetyczne - sińce w tym przypadku mogą być spowodowane tym, że naczynia krwionośne są płytko położone pod skórą- to właśnie skutkuje sinym zabarwieniem,

- alergie - w tym przypadku częstym odruchem jest drapanie lub tarcie okolic oczu. W związku z tym, że naczynka pod okiem są bardzo kruche, następuje ich uszkodzenie. Jeśli odczuwasz swędzenie w okolicach oczu - od razu udaj się do alergologa,

- złe odżywianie - niedobory witaminy K i żelaza oraz witamin antyoksydacyjnych mogą powodować zasinienie,

- dużo czasu spędzonego przed komputerem,

- oraz liczne choroby.

Jak radzić sobie z problemem:

1) Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Stosuj systematycznie kremy pod oczy, które poprawiają krążenie. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku kremy z arniką, miłorzębem japońskim, kasztanowcem, kofeiną, witaminą C, skrzypem polnym. Należy pamiętać, by wklepywać krem i rano i wieczorem.

2) Ważne, by wykonywać delikatne masaże skóry wokół oczu . Na środkowy i serdeczny palec nanieś odrobinę kremu ogrzej go chwilę wcześniej. Teraz zacznij masować. Rób okręgi w kierunku od nosa do skroni w prawą stronę. Na koniec opuszkami palców delikatnie oklep dolną powiekę.

3) Niezmiernie istotne jest też odpowiednie dobranie korektora , który zatuszuje sińce. Najlepiej, by był to korektor w płynie. pamiętaj, że zbyt jasny kolor - nie zakryje cieni, natomiast za ciemny - je dodatkowo podkreśli.

Oto filmik instruktażowy jak prawidłowo go aplikować:

4) Raz na jakiś czas warto również wybrać się do salonu kosmetycznego. Profesjonalne zabiegi wykonywane w miarę systematycznie szybciej dadzą rezultaty. Z najbardziej popularnych zabiegów poleca się mezoterapię pod oczy lub peeling rozjaśniający.

Z bardziej prostych rozwiązań pamiętaj by:

- Spać 7 - 8 godzin dziennie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak zbawienne działanie na nasz organizm ma sen,

- kremy trzymaj w lodówce. Nałożenie chłodnego kremu powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie obrzęków,

- jeśli palisz - rzuć!

- wcieraj codziennie olejek migdałowy,

- pamiętaj o zdrowej diecie,

- spożywaj odpowiednie ilości witamin.

Zobacz również nasze zestawienie korektorów w płynie

A czy znacie jakieś sposoby na radzenie sobie z sińcami? Podzielcie się z nami!

Więcej o: