Jak powiększyć oczy makijażem? Postaw na kreski w stylu retro!

Powiększenie oczu za pomocą makijażu to jeden z najcenniejszych trików wizażystów. Nauczcie się prostych sposobów i zróbcie to w najmodniejszym stylu retro!

Wiele z nas chce wiedzieć jak to zrobić. Duże oczy to marzenie niemal każdej kobiety. W końcu to one są zwierciadłem duszy i to właśnie na nie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności patrząc na czyjąś twarz.

Gwiazdy dobrze wiedzą, ze na zdjęciach z czerwonego dywanu najbardziej liczą się dwa elementy: piękne kreacje i podkreślone oczy ! Nic tak nie dodaje seksapilu jak spojrzenie...

Ostatnio modny stał się tak zwany styl retro . Dotyczy to nie tylko stylizacji, ale również fryzur i makijażu. Jedną z pierwszych i kultowych już dziś postaci, którą doskonale kojarzymy z charakteryzacją w tym stylu jest Twiggy. To właśnie ona zapoczątkowała modę, w której oczy były podkreślane w ten specyficzny i charakterystyczny sposób.

Dziś wiele gwiazd wraca do tego wizerunku. Wśród wiernych fanek znajduje się między innymi Adele, czy Evan Rachel Wood . Wam również go polecamy!

Sekretem wykonania takiego makijażu są wyraziste czarne kreski, sztuczne rzęsy oraz odpowiednie zacieniowanie kącika oka w miejscu załamania powieki.

Kreska na górnej powiece powinna być gruba i przeciągnięta w kierunku zewnętrznego kącika, tak aby tworzyła efekt kociego oka. To samo powinno dziać się z kreską przy dolnej powiece, namalowanej tuz pod linią rzęs, z tą różnicą, że ta druga powinna być prosta. Przyda się również biała kredka , którą wypełni miejsce przy samych rzęsach i optycznie podkreśli oko oraz obowiązkowo sztuczne rzęsy.

AdeleAdele Fot. eastnews

Obejrzyjcie instruktaż:

 

Zobaczcie także:

Makijaże Luli - jesienią rządzi granat

Makijaże Luli - Anna GostkiewiczMakijaże Luli - Anna Gostkiewicz Kolaż Lula.pl

Więcej o: