Pobiła rekord Guinessa w kategorii...najdłuższe paznokcie

Nie obcinała paznokci przez 18 lat! Co okazało się jej przepustką do zwycięstwa. Chris "Księżna" Walton została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa za najdłuższe paznokcie na świecie.

Być może nie jest to powód do dumy. Szczycenie się najdłuższymi paznokciami świata dla większości z nas nie wchodziłoby w rachubę. Jednak piosenkarka z Las Vegas - Chris "Księżna" Walton, wpisana właśnie do Księgi Rekordów Guinnessa, jest absolutnie dumna ze swego wyczynu i z nie ukrywanym szczęściem na twarzy prezentuje swe... ekstremalnie długie paznokcie. Jeśli w ogóle można je wciąż tak nazywać.

W encyklopedii czytamy, że paznokcie są rogową osłoną ostatniego członu palca i chyba ten opis z zamianą słowa: osłona na broń, pasowałby do rekordzistki najlepiej. Te na lewej ręce mierzą w sumie prawie 310 cm, na prawej 292 cm. Łącznie to 6 metrów!

Kalectwo? Niekoniecznie. Chris Walton mówi, że doskonale radzi sobie ze wszystkimi czynnościami, z wyjątkiem wyjmowania czegoś z kieszeni:

Najtrudniejsze dla mnie jest szukanie czegoś w kieszeniach - mówi piosenkarka - ze wszystkim innym radzę sobie sama - prowadzę samochód, robię zakupy, sprzątam w domu...choć czasami kabel od odkurzacza zaplątuje mi się w paznokcie".

Naszym zdaniem tak długie paznokcie mocno ograniczają wykonywanie innych zwykłych, codziennych czynności, których rekordzistka nie wymieniła: wiązanie butów, pisanie na klawiaturze, czy zdejmowanie biżuterii, nie wspominając o uściśnięciu komuś dłoni.

Co myślicie o tym rekordzie?

Chris 'Księżna' Walton właścicielka najdłuszych paznokci na świecieChris "Księżna" Walton właścicielka najdłuszych paznokci na świecie Fot. eastnews

Zobacz także:

Michelle Williams na okładce Vogue jako Marilyn Monroe

Więcej o: