Szczotka, czy grzebień? Oto jest pytanie!

Zastanawiasz się co jest lepsze dla twoich włosów - szczotka, czy grzebień? I na jaki produkt warto postawić w przypadku twoich włosów? Mamy dla was kilka podpowiedzi!

Codziennie zdrowy człowiek traci około 100 włosów, co jest związane z przebiegiem naturalnego cyklu wzrostu włosa. Powinnyśmy dbać o to, by z nasze winy nie wypadało ich więcej. Wszystko jest bowiem uzależnione od odpowiedniej pielęgnacji i sposobu rozczesywania włosów. Szczególnie jeśli ich rozczesanie nie należy do najłatwiejszych zadań.

Warto wybrać odpowiednie narzędzie! W tym przypadku chodzi oczywiście o grzebień lub szczotkę.

W sklepach znajdujemy różnego rodzaju szczotki i grzebienie, mające różne zastosowanie. Inny produkt do czesania, inny do modelowania, inny do rozczesania, a jeszcze inny mający pomóc w prostowaniu.

Do rozczesywania - najlepiej jest używać szczotek z włosiem. Dobrze, gdyby było ono naturalne. Taka szczotka bowiem nie łamie włosów, a rozczesywanie jest znacznie prostsze.

Należy jednak bezwzględnie trzymać się jednej zasady - kiedy włosy są mokre zawsze wybierajcie do ich rozczesania grzebień z rzadko rozstawionymi zębami. Mokre włosy mają tendencję do rozciągania i szarpiąc je szczotką, nie tylko niepotrzebnie je wyrywamy, ale również osłabiamy ich strukturę (co w przyszłości będzie prowadziło do ich łamania się).

Do modelowania warto użyć okrągłej szczotki o dużych rozmiarach . Dlaczego dużych? Bo najlepiej spełniają one swoją rolę w dodatkowym nadawaniu fryzurze objętości, na czym nam, kobietom zwykle zależy.

Jeśli jesteś posiadaczką włosów kręconych - warto wybrać szczotkę ze sztywnym włosiem, które może być zakończone plastikowymi kuleczkami.

Szczotka, czy grzebień?Szczotka, czy grzebień? Fot. Shutterstock

Michelle Williams na okładce Vogue jako Marilyn Monroe

Lula już w Twoim telefonie

Więcej o: