Pędzel - najlepszy sposób nakładania podkładu?

Cieszą się dużą popularnością u profesjonalistów, bo potrafią precyzyjnie zamaskować wszelkie niedoskonałości, a poza tym pozwalają na oszczędniejsze dysponowanie podkładem. Taki pędzel warto mieć w swojej kosmetyczce.

???Używanie pędzla wciąż nie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów nakładania podkładu. A szkoda, bo nie tylko precyzyjnie kryje wszelkie niedoskonałości, ale również nie tworzy nam niechcianego efektu maski. Poza tym oszczędzamy na podkładzie.

Jeśli nie wiecie jak go używać - pamiętajcie, by rozprowadzać podkład ruchem poziomym, nie dociskając go do twarzy. Nie zanurzajcie też pędzla w butelce. Najpierw nałóżcie odrobinę na wierzch dłoni i rozgrzejcie.

Znacznie lepiej nakładać jest podkład gęsty . Wchłania się lepiej niż produkt w postaci płynnej.

Rozpocznij nakładać podkład od czubka nosa, rozprowadzając go równomiernie bo bokach w kierunku skroni i żuchwy oraz czoła. Na końcu, na pędzlu zostaje resztka podkładu, którą warto użyć w okolicach uszu oraz szyi.

Jeśli pędzla jeszcze nie posiadacie - warto wybrać taki, który jest z syntetycznego włosia, ponieważ włos naturalny - wchłania barwnik podkładu. Powinien być dość płaski i nie za duży.

Po jednorazowym nałożeniu - wytrzyj pędzel chusteczką higieniczną i przynajmniej raz w tygodniu myj go wodą z mydłem.

Jednym z największych plusów jest oszczędność. Pędzlem pokrywasz od razu większą powierzchnię skóry twarzy. Lepiej dociera też do kącików nosa lub oczu.

Pędzel do nakładania podkładuPędzel do nakładania podkładu Fot. Materiały prasowe

Ceny pędzli są zróżnicowane, ale za 20-30 złotych - możesz kupić całkiem dobry produkt.

Zobaczcie również:

Fryzjerskie metamorfozy Beyonce

Więcej o: