Niezapomniany Patrick Swayze - nowa figura w Muzeum Tussaud

Wczoraj, 18 października, dwa lata po śmierci Patrica Swayze w Muzeum Tussaud w Los Angeles odsłonięto jego figurę woskową. Okres poprzedzający Święto Zmarłych to doskonała okazja, by wspomnieć aktora.

Wczoraj w Los Angeles - odkryto figurę woskową Patricka Swayze. Nie obyło się bez chwil wzruszeń, zwłaszcza, że w całym wydarzeniu brała udział żona zmarłego aktora - Lisa Swayze. Gwiazdor zmarł 14 września, w wieku 57 lat, po półtorarocznej walce z rakiem trzustki. W ostatnich miesiącach jego życia media rozpisywały się na temat fatalnej kondycji fizycznej wychudzonego przez chorobę Patricka i jego złego stanu zdrowia, niemal odliczając dni, które mu jeszcze pozostały. Dlatego dziś, dwa tygodnie przed Świętem Zmarłych, wykorzystując okazję odsłonięcia jego figury woskowej - ciepło wspominamy tancerza, aktora i piosenkarza , który przez lata dostarczał nam wiele wzruszeń.

Patricka Swayze pamiętamy doskonale z kilku filmowych ekranizacji, zwłaszcza z legendarnego już filmu Dirty Dancing , który nawet dziś, mimo, że od jego premiery mija już 24 lata wciąż należy do czołówki filmów o tańcu. Śmiało można powiedzieć, że jest klasykiem gatunku.

Patrick Swayze na początku był przede wszystkim tancerzem. Ukończył Harkness Ballet School i Joffrey Ballet School. Karierę aktorską rozpoczynał na Broadwayu, gdzie osiągnął duży sukces w inscenizacji musicalu Grease . Wówczas zwrócił na siebie uwagę producentów filmowych i został zaangażowany do jednej z ról w filmie Skatetown . Później zagrał on w kilku filmach, które nie przyniosły mu wielkiej sławy. Jednak po 1987 roku i roli instruktora tańca Johnny'ego Castle w Dirty Dancing stał się prawdziwą gwiazdą. Swoją mocną pozycję utwierdził po roli w filmie Ghost w 1990 roku, gdzie zagrał u boku młodziutkiej Demi Moore.

Od 1975 roku żonaty z tancerką i uczennicą swojej matki - Lisą Nemi, z którą spędził resztę swojego życia i która opiekowała się nim aż do ostatniego dnia. Para stanowiła rzadki w Hollywood przykład niezwykle zgodnego, kochającego się i udanego małżeństwa.

Swayze oprócz grania w filmach i tańczenia także śpiewał. Do jego największych hitów należy "She's like a wind".

Dziś, patrząc na nową figurę woskową Patricka Swazye w Muzeum Tussaud, trudno nie napisać, że bardzo przypomina ona rzeczywistą postaci, a nie tylko jej podobiznę. Żonie Patricka - figura bardzo przypadła do gustu. Jemu z pewnością również by się podobała.

Zobaczcie też:

Nową figurę woskową Rihanny

Więcej o: