Wytatuowana Barbie - nastąpi zmiana kanonu kobiecego piękna?

Lalka Barbie od lat stanowi kanon kobiecego piękna. Powstała przecież jako ideał. Czyżby rozpoczynała się era zmian?

Od dziecka - dla większości dziewczynek lalka Barbie stanowiła ideał kobiecego piękna. Podobno wciąż na całym świecie co sekunda kupowane są 3 lalki Barbie. Przedmiot podziwu stawał się wielokrotnie przedmiotem wielu dyskusji i sporów. W końcu ta ładna, mała blondynka też miała swój udział w popularyzacji operacji plastycznych, dzięki którym kobiety mają możliwość zmiany swojego wyglądu.

Świat już dawno stanął na głowie i zasadniczo nikogo to już nie dziwi. Co ciekawe chcąc upodobnić się do prawdziwej Barbie, musiałybyśmy mieć 84cm w biuście, 46 w talii (!), a w biodrach 80. Nogi musiałyby być o połowę dłuższe od rąk, a waga powinna wynosić 50 kg przy wzroście 175 cm. Wiemy przecież, że nie jest to możliwe, każdego dnia jednak duża liczba kobiet na całym świecie podejmuje walkę o to by mieć figurę modelki.

Czy trend będzie utrzymywał się wiecznie?

Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że ulega on ostatnio kilku modyfikacjom. Dziś na rynku pojawiła się na przykład nowa Barbie . I to nie byle jaka. Nie ma sukienki i korony księżniczki. Zastąpiły je tatuaże, różowe włosy i znacznie bardziej odważny styl.

Mimo, że tatuaże stają się dziś coraz bardziej popularne i przestały być tematem tabu kojarzącym się ze zwyrodniałymi bywalcami więzień, to jednak ulubiona zabawka małych dziewczynek, która staje się dla nich pewnym wzorcem, z pewnością wyda się wrażliwym rodzicom powodem do sporów z producentami. Tym bardziej, że nie jest to pierwsza Barbie z tatuażami. Firma Mattel przeprowadziła już pewien eksperyment i kilka lat temu wypuściła na rynek lalkę z dołączonymi tatuażami, które można było nakleić na skórę zabawki. Po głośnej krytyce ze strony rodziców, firma zdecydowała się usunięcie modelu z rynku.

Najnowszy model Barbie powstał we współpracy z firmą Tokidoki. Wytatuowana lalka trafiła na rynek w wersji kolekcjonerskiej w cenie 50$.

Jak wy oceniacie ten pomysł i czy nowa barbie nie przypomina Wam - uczestniczki II edycji programu Top Model - Viktorii Driuk?

Zobaczcie również:

Retro fryzury Katy Perry - która najlepsza?

Więcej o: