Cynk - ratunek na łamliwe paznokcie

Pękające, rozdwajające się paznokcie stanowią problem niejednej kobiety. Jeśli wy również narzekacie na ich kondycję - spróbujcie cynku. Nic nie wzmocni ich tak jak ten pierwiastek.

Jedne z nas wolą bardziej odważne stylizacje paznokci, inne ich naturalniejszą wersję. Niestety niezależnie od tego, co wybierzemy - nie będzie się atrakcyjnie prezentować, jeśli paznokcie łamią się i rozdwajają.

Wiele kobiet boryka się z tym problemem. Trudno wówczas utrzymać wygląd paznokci w dobrej formie. Trzeba dopomóc organizmowi od wewnątrz. Cynk - jak żaden inny pierwiastek działa wzmacniająco na paznokcie. To właśnie na podstawie stanu naszych paznokci możemy ocenić, czy poziom cynku w naszym organizmie jest właściwy. Jeśli łamią się i rozdwajają, powinnaś uzupełnić swoją dietę o produkty bogate w pierwiastek i stosować bogate w niego odżywki. Potrzebny jest on paznokciom do syntezy białek, a co za tym idzie ich zdrowego wyglądu i prawidłowego wzrostu.

Ale to nie wszystko. Cynk wpływa również na mocny wygląd włosów oraz gładką skórę.

Włosy:

Cynk zaliczany jest do najważniejszych mikroelementów niezbędnych włosom do pięknego wyglądu. Lśniące gładkie włosy są pożądanym elementem kobiecej urody. Jego niedobór ma duży wpływ na ich wzrost i wygląd. Włosy łamią się, rozdwajają, szybciej przetłuszczają, a nierzadko pojawia się również łupież. Wypadanie i matowienie włosów może zostać powstrzymane przez regularne zażywanie suplementów cynku oraz bogatą w cynk dietę.

Skóra:

Cynk zwany jest często "minerałem piękna". Poprawia również wygląd i koloryt skóry, a także bierze czynny udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na proces regeneracji. Dodatkowo pierwiastek reguluje gospodarkę hormonalną oraz produkcję łoju wewnątrz skóry, co sprawia, że jest jednym z podstawowych składników maści przeciwtrądzikowych. Wpływ cynku na system immunologiczny powoduje, że skóra na dłużej zachowuje siłę i zdrowie. Ponadto ma właściwości antyutleniające i zapobiega działaniu wolnych rodników, dzięki czemu skóra na dłużej wygląda młodo.

Oprócz tego istnieje szereg preparatów, które wzmacniają paznokcie, a przy okazji wpływają na kondycję włosów oraz skóry.

Oto kilka propozycji:

Wszystkie produkty, informacje oraz ceny znajdziecie tu.

Więcej o: