Modna fryzura z wybiegu - instruktaż Sama McKnighta

Sam McKnight znany stylista fryzur i światowy ambasador marki Pantene Pro-V jak co roku pojawił się na londyńskim Fashion Week. Oto co wyczarował na pokaz wiosenno-letniej kolekcji Mary Katrantzou!

Jaskrawe kolory i wzory rodem z podwodnego świata, stanowiły doskonałą inspirację dla fryzur w tym sezonie. Stylista i jednocześnie ambasador marki Pantene Pro-V zainspirował się miejskim stylem dzieci kwiatów. Fryzura, która w efekcie powstała jest więc mieszanką dziewczęcości i swobody. Mogliśmy ja zobaczyć na pokazie wiosenno-letniej kolekcji Mary Katrantzou.

Sam stylista mówi:

Kiedy zobaczyliśmy kolekcję Mary, wiedzieliśmy, że przy takim bogactwie szczegółów, istotne jest, aby styl fryzur był prosty - mówi Sam, który opracował niski kucyk (główny trend w tym sezonie) z luźno wypuszczonymi kosmykami wokół głowy, które płynnie unoszą się, gdy dziewczyna się porusza. Światło dzienne, tworzyło nad włosami efekt aureoli".

Trochę dziecięce, lekkie fryzury miały stać w opozycji do ekstremalnie kolorowych i kwiatowych wzorów kreacji.

Jeśli podoba wam się ta stylizacja - oto instruktaż samego ambasadora marki Pantene Pro-V:

Kluczem do fryzury pełnej blasku są świeżo umyte i odżywione włosy. Dla osiągnięcia czystych, zdrowych włosów jako bazy przed suszeniem idealne, będą szampon i odżywka Pantene Pro-V Nature Fusion. Po umyciu włosów, Sam użył lakieru Pantene Pro-V Większa Objętość, aby zapewnić im stabilność i sprawić, by nie były zbyt śliskie. W kolejnym kroku zebrał włosy w kucyk, ułożony nisko na karku, a część włosów puścił luźno wokół twarzy. Aby zachować naturalność fryzury używałem raczej rąk niż szczotki - mówi Sam. Lekka mgiełka lakieru Pantene Pro - V Większa Objętość utrzyma fryzurę w ryzach bez obciążania jej.

Pantene Pro-VPantene Pro-V Kolaż Lula.pl/ mat. prasowe

Projektantka o fryzurach:

W tym sezonie łączymy twardość metalu z lekkością natury. Sam chciał, aby włosy wyglądały lekko, miękko i zwiewnie. Fryzury stanowiły uzupełnienie mocnych kolorów na ustach modelek i doskonale kontrastowały z kolekcją.

Sam McKnight dla Mary KatrantzouSam McKnight dla Mary Katrantzou Fot. Materiały prasowe

Zobaczcie też:

Trendy: bałagan znowu w modzie

Więcej o: