Niewiarygodny sekret fryzury Brigitte Bardot

Uczesania Brigitte Bardot do dziś są swego rodzaju legendą w świecie fryzur. Wciąż stanowi ona żywą inspirację dla milionów kobiet na całym świecie.

Brigitte Bardot francuska aktorka i modelka, uznawana za seksbombę lat 50. i 60. do dziś jest prawdziwą ikoną.

Jest uznawana za prekursorkę wyzwolenia seksualnego lat 60. Stwierdziła: "It is better to be unfaithful than to be faithful without wanting to be ". Jako jedna z pierwszych kobiet założyła bikini i kąpała się topless na plażach Saint Tropez, co było wówczas nad wyraz kontrowersyjnym zachowaniem.

Dziś często wracamy do jej charakterystycznego wizerunku. Jej kobiecość istotnie jest ponadczasowa. Dokładnie to samo dotyczy jej nieśmiertelnej fryzury, którą do dziś wiernie kopiują gwiazdy światowego formatu. Długie blond pukle były znakiem rozpoznawczym Brigitte Bardot . Francuska aktorka często nosiła je w postaci wysoko upiętego koka , z kilkoma kosmykami wysuwającymi się z upięcia.

Wiele osób zapewne zastanawiało się co było tajemnicą jej fryzury, a zwłaszcza specyficznej tekstury przodu włosów. Fryzjer - Adam Livermore , który przez wiele lat badał i szukał wszelkich informacji na temat włosów i tajników ich układania, zdradził dość dowcipny i jednocześnie niewiarygodny element jej charakteryzacji.

Otóż jeśli wydaje wam się, że gwiazdy formatu Brigitte Bardot używały drogich, ekskluzywnych kosmetyków do układania włosów - możecie być tą informacją zaskoczeni. Otóż jej sekretem była jej własna ślina. Francuzka uznała to za najlepszy środek do układania pojedynczych kosmyków, zwłaszcza z przodu. Naślinione wcześniej pasma mocno ściągała do tyłu i zakładała za ucho, a następnie suszyła.

My mimo wszystko polecamy piankę, żel lub odrobinę pasty. Warto również, byście zerknęli na bardziej współczesny instruktaż wykonania tej fryzury.

Co Wy na to?

Zobaczcie również:

Gładkie fryzury prosto z wybiegu

Więcej o: