Ciekawostka urodowa - Kate Middleton wybiera jad pszczeli zamiast botoksu?

Serwis Dailymail donosi, iż tuż przed swoim ślubem - Kate Middleton korzystała jednak z zabiegów odmładzających. Zamiast botoksu wybrała jednak alternatywną metodę.

Z serwisu dailymail.co.uk dowiadujemy się, że tuż przed wielkim dniem, Kate Middleton zafundowała sobie odmładzający zabieg na twarz z dodatkiem jadu pszczelego. Wprawdzie księżna przyznała, że korzystała z rad Camilli, drugiej żony księcia Karola, jednak oficjalnie nie potwierdziła tych informacji.

Wiadomo jednak, że maski z jadem pszczelim 63-letnia Camilla używała już w zeszłym roku. Nowość daje zdumiewające rezultaty odmładzające, które mogą być alternatywą dla popularnych zabiegów z botoksem.

Kremy z jadem wprowadziła na rynek kosmetyczka i była Miss z Wielkiej Brytanii - Deborah Mitchell. Produkty można kupić za pośrednictwem internetu lub w specjalistycznych sklepach. Skąd te rewolucyjne zdolności odmładzające? Produkt zawierający jad pszczeli tuż po użyciu wywołuje uczucie pieczenia i mrowienia, poprawia też przepływ krwi do skóry stymulując produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie zmarszczki są redukowane również przez wzmocnienie mięśni twarzy.

Czy jednak jest to do końca bezpieczne? Tego nie wiemy. Wiadomo natomiast, że Britain's Food Standards Agency (FSA) zakazała sprzedaży w Wielkiej Brytanii miodu z jadem pszczelim w składzie, stwierdziła bowiem, że nie ma wystarczających dowodów na to, że spożywanie jadu jest bezpieczne.

Poza tym pozyskiwanie jadu jest procedurą dość czasochłonną i skomplikowaną. Tuż przy ulu, montuje się specjalną szklaną płytkę w impulsem elektrycznym, która stymuluje owady próbujące ją użądlić. Na płytce zbiera się jad. Koszt kupna jednej uncji to 27 tysięcy funtów. W produktach kosmetycznych jest jednak rozcieńczany, tak, aby nie podrażnił skóry w zbyt drastyczny sposób. We wspomnianej masce stanowi tylko 1% całego produktu.

Sam krem nie jest jednak bardzo drogi - można ją kupić już za 55 funtów. Oprócz jadu znajdziemy w nim: masło shea, olejek różany oraz lawendowy . Producenci zapewniają, że nakładany na twarz dwa razy dziennie może odjąć nam nawet 10 lat.

Kosmetyczna Deborah Mitchell mówi, że z zabiegów tego typu korzystało juz wiele gwiazd. Wśród nich znalazły się również: Danni Minogue, Michelle Pfeiffer, czy Gwyneth Paltrow.

Podobno powstała nawet lista oczekujących.

Czy wy zdecydowałybyście się na kupno takiego produktu?

Kate Middleton w sukni Jenny PackhamKate Middleton w sukni Jenny Packham kolaż - Anna Szulc

Zobaczcie również:

Po drugiej stronie medalu, czyli co dla modelki oznacza koniec FW?

Czy skorzystałybyście z możliwości sprawdzenia kremu z jadem pszczelim?
Więcej o: