TRENDY: Karmelowe końcówki - instruktaż domowego farbowania

Two tone hair lub Ombre hair to typ koloryzacji znany nam od dawna, wciąż jednak bije rekordy popularności, zwłaszcza wśród gwiazd. Jesteście ciekawi jak wykonać koloryzację w domowych warunkach?

Przede wszystkim taki typ koloryzacji (profesjonalnie zwany ombre hair lub two tone hair ) to prosty sposób na urozmaicenie fryzury. Przejście z jednego odcienia w drugi - jaśniejszy, wygląda ciekawiej i bardziej dziewczęco. By jednak ombre hair prezentowała się odpowiednio - powinna być umiejętnie wykonana. Przejście między odcieniami ma być płynne (tak, aby całość była jak najbardziej naturalna ).

Końcówki jaśniejsze o ton lub dwa to najlepsze wyjście. Wówczas farbowane są one w taki sposób, by odcienie przenikały się nawzajem, nie tworząc między sobą wyraźnej granicy.

Najmodniejsze wśród gwiazd stały się jaśniejsze, karmelowe końcówki. Do ich fanek możemy zaliczyć między innymi: Rachel Bilson, Chanel Iman, Gisele Bundchen, Jennifer Hudson, Jessikę Biel, czy Alexę Chung (zobaczcie w naszej galerii!).

Gwiazdą, która zapoczątkowała modę na farbowanie włosów w ten sposób była Drew Barrymore. Kiedy jednak stała się ona bardziej popularna, aktorka natychmiast zmieniła kolor na rudy.

Oczywiście nikt nie wykona ombre hair lepiej niż profesjonalista, jednak koloryzacja nie jest trudna do zrobienia w warunkach domowych - zwłaszcza dla wprawnej ręki. Jeśli jednak macie obawy, warto zamiast farby - wybrać szampon do koloryzacji. To, jak będziecie farbowały włosy, zależy przede wszystkim od ich długości. Stylistka Sean Gallagher poleca produkty z serii Wella Professionals z linii Brilliance . Według niej, znacznie łatwiejsza ("nie do zepsucia") jest technika przyciemniania włosów u nasady (pod warunkiem, że wasze włosy są wystarczająco jasne).

Zobaczcie filmik instruktażowy pochodzący z serwisu stylist.com

Więcej o: