Ciekawostka urodowa: Komu podobają się rudowłose kobiety?

Czy kolor włosów może mieć wpływ na to, jaki typ facetów zwraca na nas uwagę? Kirsten Dunst twierdzi, że tak. Gwiazda ma na to swoją teorię!

Rudy kolor włosów wciąż jest chyba jednym z najbardziej specyficznych kolorów. Mimo, że moda na ten odcień obowiązuje od dawna, rudzielce zawsze wyglądają bardziej oryginalnie, mimo, że stereotypowo często kojarzą się nieszczególnie pozytywnie.

Statystyki podają, że jedynie około 2% populacji ludzkiej ma naturalnie rude włosy , a w ciągu stu lat ich obecność na ziemi może stać się jedynie wspomnieniem. 62% kobiet twierdzi, że właściciele rudych włosów to osoby śmiałe, odważne i lubiące ryzyko. I właśnie w ten sposób myśli o sobie 82% rudowłosych. Dla porównania - tylko 33% wszystkich blondynek i 19 % brunetek mówi o sobie to samo.

Skąd wzięły się negatywne legendy na ten temat? Otóż starożytni Grecy wierzyli, że rudowłosi po śmierci zmieniają się w wampiry. W starożytnym Egipcie włosy tego koloru były postrzegane jako pechowe, bo kojarzono je z bogiem Setem - symbolem śmierci, wojny i zła. Z rudymi włosami ilustrowany na obrazach był zazwyczaj Judasz, zdrajca Chrystusa. W ten sposób przedstawiano często Marię Magdalenę, demoniczną Lilith i czarownicę. Przez to pogłębiały się skojarzenia rudych pukli z grzechem, śmiercią, wiecznym potępieniem, zdradą i nieuczciwością.

Kirsten Dunst w wywiadzie dla magazynu Lucky wyznała:

Zauważyłam, że kiedy moje włosy były rude, przyciągałam do siebie zupełnie inny rodzaj facetów. Pojawiało się więcej "porządnych facetów", troskliwych i bardziej kujonowatych. Nie mam pojęcia, czy ta teoria sprawdza się również w przypadku innych dziewczyn, ale myślę, że w moim przypadku była to kwestia koloru włosów".

Wpisz tekst lub adres witryny albo przetłumacz dokument.

Anuluj

Jakie są wasze doświadczenia na ten temat? Kirsten Dunst w sesji dla BlackBookKirsten Dunst w sesji dla BlackBook fot.Simon Lekias, BlackBook, grudzień 2010/styczeń 2011Christina Hendricks, Coco Rocha, Lily ColeChristina Hendricks, Coco Rocha, Lily Cole Christina Hendricks, Coco Rocha, Lily Cole fot. EAST NEWS Zobaczcie również: J esienią zmień kolor włosów na rudy

Więcej o: