'Someday" Justina Biebera - zapachem roku!

Zdaje się, że popularność Justina Biebera przekracza granicę ludzkiej wyobraźni. Pierwsze perfumy 17-letniego wokalisty okazały się najlepszym zapachem 2011 roku. To jednak nie wszystko. Rekordowe okazują się być również zyski ze sprzedaży!

Zapach namieszał na rynku perfumeryjnym już w momencie pojawienia się, czyli w czerwcu. W czasie 3 tygodni - Justin Bieber zarobił na buteleczce aż 3 mln$. Już wówczas szacowano, że ten debiut będzie najlepiej sprzedającym się zapachem 2011 roku. Eksperci twierdzili również, że wynik świadczyć będzie o tym, że to najbardziej udany start zapachu gwiazdy w historii.

Jak się okazuje - nie minęli się z prawdą. Już dziś dowiadujemy się, że Women's Wear Daily 's przyznało zapachowi Someday tytuł Zapachu Roku.

Oto krótkie podsumowanie:

Zapach Justina Biebera, a jednocześnie jego debiut pobił rekordy sprzedaży. Czegoś takiego nie widzieliśmy od czasu, kiedy na rynku królował zapach J.Lo - Glow. Oczywiście popularność idola nastolatek nie pozostała tu bez wpływu na ten imponujący wynik, jednak nie sposób nie zwrócić uwagi na doskonały biznesplan tego projektu. Część zysków ze sprzedaży perfum miało bowiem zostać przeznaczonych na różne cele charytatywne, dzięki czemu konsumenci kupowali go chętniej. To ważne, biorąc pod uwagę, że w czasach kryzysu wciąż nieufnie podchodzą do wydatków na artykuły luksusowe.

Już parę miesięcy temu wspominaliśmy, że prawdopodobnie od czasu Backstreet Boys nastolatki nie miały idola takiego kalibru (dodajmy, że popularność wokalisty ma ogromny zasięg, nie tylko w Stanach Zjednoczonych). Z tą różnicą, że chłopaków z zespołu było pięciu, a Justin jest tylko jeden. Piosenkarz ma tylko 17 lat, a już powstał o nim film i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przez nastoletnie panie męskim wokalistą. Teraz swój dorobek zwiększył o małą buteleczkę perfum, która przyniosła mu dodatkowy rozgłos i... dodatkowe kilka milionów dolarów.

Someday - perfumy Justina BieberaSomeday - perfumy Justina Biebera Fot. Materiały prasowe

Zobaczcie również:

Perfumy gwiazd pomysłem na prezent - podsumowanie 2011 roku

Więcej o: