Rzadsze mycie - sposobem na zdrowsze włosy?

W dzieciństwie często słyszeliśmy, że "rzadsze mycie skraca życie", Amanda Seyfried uważa jednak, że rzadsze mycie (włosów!) może pomóc odzyskać im zdrowie.

Chcesz, by twoje włosy były mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące? Amanda Seyfried uważa, że najlepszym sposobem jest ich rzadsze mycie.

Aktorka mówiła niedawno:

Myję włosy co trzy dni. Jest to coś, czego jeszcze rok temu nie byłabym w stanie sobie wyobrazić. Dziś jednak używam odpowiedniego szamponu, a moje włosy są znacznie zdrowsze".

My uważamy, że nie należy brać tych rad bezpośrednio do siebie. Wszystko zależy bowiem od rodzaju włosów. Osoby, których włosy z natury bardziej się przetłuszczają powinny myć je tak często, jak tego potrzebują (nie chodzi przecież o to, by robić coś za wszelka cenę).

Oto kilka dodatkowych porad, które według nas mogą być przydatne:

1. Używaj preparatów chroniących włosy przed działaniem wysokiej temperatury (tzw. kosmetyki termoochronne).

2. Staraj się pozostawiać włosy do samoistnego wyschnięcia. Jeśli musisz skorzystać z suszarki, nigdy nie susz ich do samego końca (lepiej zostawić odrobinę wilgoci). Używaj chłodnego , nie gorącego strumienia powietrza.

3. Stosuj odżywki zawierające filtry UV .

4. Do farbowania włosów stosuj środki bez amoniaku lub o niskiej jego zawartości.

5. Nie rozczesuj włosów, gdy są mokre. Używaj odżywki ułatwiającej ten zabieg wraz z grzebieniem o rzadko rozstawionych zębach.

Shutterstock

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Dopasuj makijaż do swojej osobowości

Więcej o: