Modna fryzura Scarlett Johansson - hit czy kit?

Fryzury retro wracają dziś w wielkim stylu. Dokładnie wiedzą o tym stylistki Scarlett Johansson.

Z powodzeniem można wykorzystywać je w codziennych stylizacjach, ale jak żadne inne nadają się również na wieczorowe, wielkie wyjścia.

Na początku lat 30. kobiety porzuciły chłopięcy styl na rzecz pochwały kobiecości. Obowiązującym trendem była fryzura "blisko głowy" plus kaskada fal, kształtowanych przy pomocy palców. Najbardziej popularne były asymetryczne przedziałki, które sprawiały, że zaczesane na bok fale zmysłowo opadały na czoło.

Loki były umieszczane sztywno i blisko skóry głowy. W okresie późnych lat 30. włosy zaczesywano z tyłu głowy w postaci wałeczka . Wówczas istotne było, aby fryzury pasowały do niezwykle modnych w owym czasie kapeluszy.

Trochę później obowiązującym trendem stały się stylizacje tak zwanych Pin Up Girls . Tu wałeczki stały się elementem absolutnie obowiązkowym. W przeróżnych konfiguracjach i wielkościach królują do dziś dnia. Teraz mają zresztą swój wielki powrót!

Stylistki Scarlett Johansson świetnie zdają sobie z tego sprawę. Aktorka pojawiła się w takiej fryzurze parę dni temu na premierze filmu We Bought a Zoo.

W tym roku - to właśnie takie fryzury królowały na wybiegach!

Yves Saint Laurent, lato 2011Yves Saint Laurent, lato 2011 kolaz Lula.pl

Jak podobają wam się tego typu uczesania?

Jeśli są w waszym stylu - mamy dla was kilka ciekawych instruktaży:

Zobaczcie także:

Gwiazdy stawiają na fryzury typu glamour

Retro fryzura Scarlett Johansson to:
Więcej o: