Kilka sprytnych sposobów na burzę loków

Dziś sprawienie sobie burzy loków to już nie problem. Narzędzi i sposobów mamy bowiem bardzo wiele. Który wybrać? Przekonajcie się same!

Lokówka

Końcówki włosów należy umieścić między gorącymi płytkami lokówki i mocno ścisnąć. Następnie skręcać pasmo od końcówek aż do nasady (uważając, aby lokówka nie dotknęła skóry głowy), przytrzymać kilka sekund i puścić. Tym sposobem skręcamy całe włosy.

Metoda dość czasochłonna i nie powinno się jej stosować zbyt często (ryzyko zniszczenia włosów).

Ermila Curlissima 19mm, lokówka do włosów z wyświetlaczem LCD, ok. 145 zł

Termoloki

Poprzez podłączenie do prądu dochodzi do ich szybkiego nagrzania. Kiedy już osiągną pożądaną temperaturę nawija się na nie pasma włosów i przypina specjalnymi klipsami. W zależności od tego, jak długie i grube masz kosmyki, termoloki podkręcą Twoje włosy w 5 do 15 minut (przy grubych kosmykach).

To metoda skuteczna, a dzięki różnej wielkości termolokom, możesz wyczarowywać loki od drobnych do bardzo grubych.

Nowoczesne urządzenia tego typu nie mają zgubnego wpływu na stan włosów, o ile używa się ich rzadziej niż codziennie.

TermolokiTermoloki TermolokiTermoloki

1. BaByliss Pro, termoloki ceramiczne, ok. 300 zł; 2. Revlon Soft Style, termoloki ceramiczne, ok. 245 zł

Inne sposoby

1. Na specjalne okazje : Weź pukiel włosów i nawiń go wokół palca. Potem bardzo ostrożnie wyjmij palec, aby uzyskany "krążek" nie uległ zniszczeniu. Owiń go folią aluminiową i dość mocno przyciśnij nagrzaną prostownicą. Potrzymaj ok. 10 sekund. Tak samo postępuj z kolejnymi pasmami.

Układanie zabiera dużo czasu, ale zainwestowany wysiłek owocuje spektakularnym efektem.

2. Na co dzień : Z lekko podsuszonych włosów oddzielaj kolejne pasma i zawijaj na palec aż do samej głowy. Powstały zawijas przypnij ściśle przy skórze głowy. Podobnie z kolejnymi pasmami. Wysusz włosy lub pozostaw do wyschnięcia. Zamiast spinek możesz używać małych frotek do włosów.

3. Przy pomocy...prostownicy : Wybieraj poszczególne kosmyki, owijając je wokół prostownicy i przeciągaj w dół, trzymając urządzenie ukośnie (a nie jak przy prostowaniu - w pozycji poziomej).

4. Przy pomocy warkoczy : Po umyciu włosów i nałożeniu odżywki do włosów kręconych, podsusz włosy tak, aby pozostały lekko wilgotne. Potem wgnieć we włosy piankę i zapleć dwa warkocze.

Termoloki

Połóż się spać, zaś rano przed rozplątaniem warkoczy przeciągnij po nich nagrzaną prostownicą (ten trik służy utrwaleniu efektu fal). Potem rozpuść włosy, rozczesz grzebieniem o rzadko rozstawionych zębach (lub palcami). Na koniec utrwal fryzurę lakierem. I gotowe!

Więcej o: