Olejek kokosowy: naturalny sposób na zdrowe włosy

Przepis na odżywkę wywodzi się ze znanej od wieków w Indiach tradycji ajurwedyjskiej, zakładającej leczenie metodami naturalnymi.

Olejek kokosowy jest bogaty w tłuszcze, mające wyjątkowo korzystne działanie na włosy. Badania dowodzą, że olej kokosowy ma wysoką zdolność przenikania do wnętrza włosa (90% w porównaniu np. do oliwy z oliwek - 25%). Ponadto, pokrywa włos warstewką ochronną, która pomaga zabezpieczać go przed uszkodzeniami wywołanymi nieodpowiednią stylizacją czy ciepłem suszarki (prostownicy, lokówki). Doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych, szorstkich , matowych i ze skłonnością do puszenia , ponieważ wykazuje silne działanie wygładzające i dyscyplinujące włosy.

Masaż skóry głowy przy pomocy olejku polepsza jej ukrwienie , przez co stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Dodatkową zaletą jest działanie relaksujące (piękny zapach aromaterapeutyczny połączony z odprężającym działaniem masażu).

Jak przygotować i stosować odżywkę z olejku kokosowego?

Krok 1 : Ogromne znaczenie ma jakość olejku. Wybierz ten zaopatrzony w etykietkę Extra Virgin . Możesz go kupić w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi (np. helfy.pl ).

Krok 2 : Jeśli masz długie włosy, potrzebujesz około 2 łyżek olejku jako jednorazowej porcji. Wetrzyj delikatnie i równomiernie w suche włosy, zwracając szczególną uwagę na końcówki, które są zwykle najbardziej zniszczone i przesuszone . Co ciekawe, olejek świetnie sprawdza się też w zwalczaniu łupieżu suchego (nawilża skórę głowy, nie przetłuszczając jej), możesz spokojnie wcierać go także w skórę głowy.

Krok 3 : Podsusz włosy delikatnym strumieniem ciepła suszarki (otwiera łuski i polepsza penetrację składników odżywczych w głąb włosa). Następnie owiń włosy czepkiem foliowym, a potem ręcznikiem. Pochodź tak co najmniej półtorej godziny (jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozostaw odżywkę na włosach na całą noc). Spłucz ciepłą wodą i umyj delikatnym szamponem.

Kurację możesz stosować 2-3 razy w tygodniu.

Rezultaty :

Włosy będą bardziej miękkie, błyszczące, gładkie i zdrowsze. Poza tym przestaną się nadmiernie puszyć, a zaczną lepiej układać.

Vatika, Olejek kokosowy wzbogacony o wyciągi naturalne, ok. 15 zł/75 ml

Więcej o: