Sylwestrowe opalanie na ostatnia chwilę, czyli jak nakładać samoopalacz?

Czujecie się zbyt blade, a przed Sylwestrową nocą chciałybyście, by wasza skóra nabrała nieco brązowego koloru? Ratunkiem może okazać się samoopalacz, ale tylko pod warunkiem, że będzie odpowiednio nałożony!

Samo nakładanie kosmetyku jest ważne, ale nie najważniejsze. Szalenie istotną sprawą jest odpowiednie przygotowanie skóry do jego aplikacji.

Oto co powinnaś zrobić krok po kroku:

1) Najpierw kąpiel. Kiedy naskórek będzie już rozpulchniony użyj szorstkiej myjki. Musisz zadbać też o skórę stóp. Usuń zrogowaciały naskórek również z tej części ciała.

2) Peeling. Gruboziarnisty peeling usunie obumarły naskórek, oczyści zablokowane pory , sprawi, że skóra stanie się gładsza oraz bardziej jędrna. Unikniemy ryzyka powstania plam przy nakładaniu preparatu.

3) Po wyjściu z wanny, posmaruj się balsamem nawilżającym. Szorstkie łokcie i kolana potraktuj okładami z wazeliny lub maseczkami nawilżającymi. Poczekaj, aż balsam odpowiednio się wchłonie. Nie nakładaj samoopalacza tuż po wsmarowaniu w ciało balsamu.

4) Wybierz odpowiednią porę dnia. Najlepiej nakładać go w środku dnia. Pamiętaj, że kiedy smarujesz się rano, kosmetyk brudzi ubranie, a wieczorem może wycierać się w pościel.

5) Nakładaj kosmetyk szybkimi ruchami. Wmasuj samoopalacz w ciało, raz za razem. Unikaj szerokich gestów przeciągania i wygładzania skóry, jak podczas nakładania balsamu. Masuj energicznie, ale precyzyjnie, by uniknąć ponownego nakładania warstwy kosmetyku. Jeśli zaś chodzi o plecy i masz problemy z rozsmarowaniem ich na całej powierzchni - będziesz musiała poprosić kogoś o pomoc.

kolaż lula.plkolaż lula.pl kolaż lula.pl

6) By nie zabrudzić paznokci i brwi - posmaruj je oliwką lub wazeliną.

7) Po nałożeniu samoopalacza nie zakładaj od razu obrania. Niech kosmetyk dobrze się wchłonie, w przeciwnym razie powstanie ryzyko pojawienia się smug. Nie brązuj ciała na dzień przed tzw. wyjściem. Samoopalacz nałożony 3 dni wcześniej lepiej prezentuje się na skórze. Lepiej nałożyć go wcześniej i mieć czas na powtórzenie zabiegu.

Zobacz także:

Karnawałowy makijaż w stylu gwiazd

Więcej o: