Ciekawostka urodowa: Dlaczego wstydzimy się uśmiechać?

Gwiazdy nie mają z tym większego problemu - widząc obiektyw uśmiechają się najszerzej jak się da. Z nami jest jednak znacznie gorzej. Najnowsze badania wskazują, że około 75% brytyjskich kobiet coraz częściej unika zdjęć, bo boją się tego, jak będą na nich wyglądać. Dlaczego?

Wszystko jest winą serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że najpierw daliśmy się wpędzić w wir "obnażania" życia osobistego, a teraz zbieramy tego żniwo. Biorąc pod uwagę jak wiele osób korzysta dziś z serwisów społecznościowych - możemy sobie tylko wyobrazić ile z nich martw się o to, jak prezentuje się na zdjęciu, które będzie opublikowane.

Badania Brytyjczyków wykazały, że prawie połowa kobiet nie znosi oglądać swoich fotografii. Innymi słowy - "nienawidzi" siebie na zdjęciach. Wyniki wskazują, że 50% pań najbardziej nie lubi oglądać swoich uśmiechniętych twarzy, na drugim miejscu znalazły się zdjęcia, na których mają zamknięte oczy.

Nie jest to dobry znak - śmiech jest bowiem najlepszym lekarstwem Matki Natury , gdyż przekierowuje procesy neurochemiczne w mózgu na bardziej pozytywne emocje.

Dzisiejszy świat i tak wywiera na nas wystarczająco dużą presję. Warto nauczyć się większego dystansu do samych siebie. Polubmy się trochę bardziej. Już dawno temu zespół naukowców z Uniwersytetu w Monmouth stwierdził, że osobowość w znaczącym stopniu wpływa na sposób postrzegania naszej atrakcyjności fizycznej.

Inną wskazówką może być układanie ust do zdjęcia w inny sposób. Zamiast oklepanego 'ser' lub 'seks' postawcie na owiec lub owcę - to pomoże wam stworzyć bardziej seksowny kształt ust.

Czy właśnie większość z was czytając to: po cichu wypowiedziała te dwa słowa? :)

Zobaczcie również:

Karnawałowy makijaż w stylu gwiazd

Więcej o: