Cera naczynkowa - jak sobie z nią poradzić?

Często się rumienisz? A może masz "pajączki" na twarzy? Jeśli tak, masz cerę naczynkową, ale bez obaw - nowoczesne kosmetyki i odpowiednie postępowanie pomogą wzmocnić naczynia krwionośne i przyniosą ulgę!

Cera naczynkowa charakteryzuje się podwyższoną przepuszczalnością naczynek krwionośnych. Stają się one kruche, nie wytrzymują ciśnienia i pękają, co na skórze widoczne jest w postaci "pajączka", a naukowo teleangiektazji, czyli prześwitujących przez naskórek rozszerzonych na stałe naczyń włosowatych.

Jak rozpoznać problem kruchych naczynek? Przede wszystkim widoczne są wspomniane wcześniej "pajączki" - najczęściej w okolicy nosa, policzków i brody. Pod wpływem zimna, ciepła i emocji pojawia się rumień, uczucie gorąca, a nawet pieczenie. Początkowo jest to objaw ustępujący, ale z czasem może się utrwalić!

62,40 zł zestaw kosmetyków  (krem, żel, maseczka) na rozszerzone naczynka Tołpa (sklep.tolpa.pl)62,40 zł zestaw kosmetyków (krem, żel, maseczka) na rozszerzone naczynka Tołpa (sklep.tolpa.pl) fot. mat. prasowe

Fot. zestaw krem+żel+maseczka na rozszerzone naczynka Tołpa - 62,40 zł (promocja)

Jak dbać o cerę naczynkową?

* unikaj słońca i solarium * nie bierz gorących kąpieli * stosuj kremy zabezpieczające przed zimnem i promieniowaniem UV * nie wykonuj peelingów mechanicznych * do oczyszczania twarzy używaj delikatnego mleczka i toniku * nie myj twarzy żelem, mydłem ani innymi pieniącymi środkami * nie stosuj kosmetyków innych niż do cery wrażliwej i naczynkowej * złuszczaj skórę za pomocą peelingu enzymatycznego * unikaj gorących i ostrych potraw * stosuj suplementację: wit. C, B2, PP, skrzyp polny * nie stosuj antykoncepcji hormonalnej * ogranicz do minimum spożywanie alkoholu, używek, mocnej kawy i herbaty * zapobiegaj zaparciom * nie stresuj się :)

Fot. krem nawilżająco-wzmacniający na dzień Lirene - 19,90 zł

Oprócz zapobiegania i unikania stosuj kosmetyki do cery naczynkowej . Co więcej, niech ten typ produktów do pielęgnacji i oczyszczania przeważa w łazience! Największym grzechem dla tak delikatnej skóry są wysuszające mydła, żele i kosmetyki przeciwko trądzikowi - tego unikaj jak ognia!

Jeśli jesteś zainteresowana kupnem preparatu, który pomoże wzmocnić naczynia krwionośne, zapobiegnie rumieniowi i sprawi, że poczujesz się pewniej we własnej skórze, zajrzyj do GALERII - jest tam przekrój kosmetyków od 6,90 do 99,90 zł .

Czytaj dalej:

Oliwki i ich właściwości urodowe

Zdrowe słońce w tubce - samoopalacze

Więcej o: