Mozaiki: czy wielokolorowe cienie, róże i pudry mają sens?

Zabieg marketingowy czy aspekt praktyczny?

Kolorowe kosmetyki coraz częściej mają przepiękny mozaikowy wygląd . Powstają nawet kolekcje takie jak Essence Marble Mania, które w całości poświęcone są efektowi marmuru. Przynajmniej dwa zmieszane kolory można od dawna znaleźć na różach do policzków, bronzerach, błyszczykach do ust i cieniach do powiek, a obecnie nawet tuszach do rzęs!

Fot. róż MAC Vera

Jaki jest sens produkowania takich specyfików? Czy to zabieg marketingowy, który polega tylko na przyciąganiu wzroku i chęci posiadania czegoś ślicznego? Wszelkiego rodzaju pudry da się obronić argumentem, że mieszanka pigmentów da bardziej nierówny i naturalniej wyglądający koloryt, ale co z innymi typami kosmetyków? Wydobywanie różnych kolorów cieni, które są umieszczone obok siebie bez przedzielenia jest zdecydowanie utrudnione - podobnie jak ich zakup, bo przecież nie wiadomo jaki kolor wyjdzie po zmieszaniu owego "marmurku".

Zajrzyjcie do GALERII i najpierw nacieszcie oko pięknymi mozaikami, a później bądźcie krytyczne i zostawcie ślad w komentarzach! Kupujecie takie kosmetyki?

Czytaj dalej:

Organiczne balsamy i błyszczyki do ust

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe - od kiedy?

Więcej o: