"Badaj znamiona! Akcja Walki z Czerniakim". W melanobusie lub 250 gabinetach dermatologicznych

Od połowy maja do końca czerwca każdy z nas będzie mógł sprawdzić odporność skóry na zmiany posłoneczne. Bo tylko systematyczna kontrola znamion daje szansę na wczesne wykrycie zmian nowotworowych.

Co roku średnio diagnozuje się aż 10.000 nowych przypadków zachorowań na raka skóry! Dlatego warto skorzystać z darmowych badań w ramach kampanii społecznej Badaj Znamiona, organizowanej przez markę La Roche-Posay i wspieranej przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne . Pamiętajmy, że wcześnie wykryty nowotwór skóry, potocznie zwany czerniakiem, u ponad 90% pacjentów jest całkowicie wyleczalny.Dlatego kluczem do sukcesu jest profilaktyka i regularne badanie znamion. 9 edycja kampanii Badaj Znamiona rozpocznie się już 14 maja br.!

W ramach akcji pacjenci będą mogli zbadać swoją skórę w  250  gabinetach dermatologicznych w całej Polsce. Badanie przesiewowe pod kątem wczesnego wykrycia czerniaka będzie prowadzone również w wybranych centrach handlowych w kraju. 

Dodatkowo 10 największych miast Polski odwiedzi specjalny melanobus, w którym będzie można zbadać znamiona. Uczestnicy akcji, oprócz wywiadu lekarskiego i badania dermatoskopem, będą mogli w razie potrzeby, być skierowani na dalszą diagnostykę lub leczenie. Ostatnim dniem akcji jest 30 czerwca 2012.

Szczegóły dotyczące kampanii społecznej Badaj Znamiona dostępne są na stronie internetowej www.badajznamiona.pl

Więcej o: