Modne fryzury tego lata - warkocz wokół głowy jak u Valentino

Ta fryzura nie tylko królowała na wybiegach ostatniego sezonu, ale również zdominowała wybiegi Berlina. Sprawdźcie, jak zrobić to najmodniejsze, romantyczne uczesanie.

Warkocz zapleciony naokoło głowy to ulubiona fryzura wielu gwiazd. Noszą ją między innymi Scarlett Johansson , modelka Candice Swanepoel, czy Alexa Chung .

Romantyczny warkocz w stylu mleczarki zagościł również na wybiegach ostatnich Fashion Weeków. A z ostatniego pobytu w Berlinie wnioskujemy, że tak prędko z nich nie zniknie. Już nie może być kojarzony z wiejskim uczesaniem młodych kobiet, czy też starodawną fryzurą rodem z powieści Reymonta czy Mickiewicza. Teraz to również wizja kobiety Valentino , Oscara de la Renty , a także Dawida Tomaszewskiego .

Z pozoru trudna fryzura nie powinna sprawić większego kłopotu. Po umyciu głowy nałóż na całej długości włosów piankę do stylizacji, która mocno utrwali fryzurę. Następnie zrób przedziałek na środku głowy, a potem rozpocznij zaplatanie jednego z warkoczy od środka głowy.

Żeby warkocz lepiej się trzymał, należy przy każdym splocie, dobierać pasemka włosów z obu stron. W taki sposób zaplatamy włosy do wysokości karku, a pozostałą długość w tradycyjny sposób. Taki sam warkocz robimy z drugiej strony przedziałka.

Z obu zaplecionych warkoczy zrób koronę, przymocowując je w paru miejscach spinkami. Dla utrwalenia efektu spryskaj włosy mocnym lakierem. Do ułożenia warkocza w stylu Zosi z "Pana Tadeusza" możesz użyć wszystkich włosów, albo tylko ich części - wybór należy do ciebie. Tył możesz pozostawić rozpuszczony, a wtedy zapleciony warkocz będzie prezentował się jak delikatny wianek.

Więcej zdjęć z pokazu Valentino znajdziecie w naszej GALERII

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj

Więcej o: