Metamorfozy - połączenie skrajności?

Subtelny wdzięk i drapieżna kobiecość. To makijaż inspirowany skrajnymi cechami natury. Mocne akcenty na powiece dodają ostrego charakteru makijażowi a lekkie rzęsy z piór - lekkości i powabu. Jak uzyskać taki efekt?

Oto kilka wskazówek, jak krok po kroku wykonać taki wyjątkowy makijaż.

  1. Najpierw utrwalanie

Aby makijaż doskonale utrzymał się na twarzy przez wiele godzin, wcześniej należy zastosować specjalną bazę matującą. Dzięki niej makijaż nie spłynie, a cera nie będzie się świeciła. Przed pomalowaniem oczu warto też użyć bazy pod cienie, która zapobiegnie rozmazywaniu.

  1. Światło i cień

Magia makijażu to rozświetlenie cery, które można wykonać przy użyciu kilku kosmetyków. Po pierwsze koniecznie należy zastosować korektor pod oczy w żółtym odcieniu. Taki kolor doskonale tuszuje zasinienia, a dodatkowo w sztucznym świetle pięknie rozświetla okolicę oczu. Kolejny trik to nałożenie pudru rozświetlającego wyłącznie na szczytach kości policzkowych, wtedy cera staje się promienna i świeża.

  1. Niepowtarzalny makijaż oczu

Zamiast stosować klasyczne cienie do powiek, warto wykazać się inwencją twórczą. Powiekę malujemy jasnym cielistym cieniem. Robimy kilka kropek końcówką szczoteczki do rzęs. Na cętki nakładamy cień do powiek w wybranym kolorze. Mają tworzyć nieregularny wzór. Obowiązkowo doklejamy sztuczne rzęsy, które dodadzą makijażowi wyjątkowego charakteru.

  1. Dodatki dla spójności

Aby makijaż był spójny ze stylizacją, wybrany element dobrze jest powtórzyć w doborze stroju lub akcesoriów. W tym makijażu wykorzystana została spinka z piór z elementem cętek, które zdobią również makijaż powiek.

Powodzenia!

Modelka Iwona Napiórkowska

Zdjęcia Marcin Gorgolewski

Wioletta Uzarowicz - makijażystka profesjonalnych marek kosmetycznych. Wizażystka i juror w konkursach piękności. Ekspert w dziedzinie wizażu programów telewizyjnych. Autorka książki "Sztuka Makijażu Profesjonalnego". Pasjonuje się sztuką metamorfoz i budowaniem kobiecych osobowości w oparciu o zmianę wyglądu zewnętrznego.

Zapraszam do czerpania inspiracji także z mojej książki "Sztuka makijażu profesjonalnego" Szczegóły na stronie www.uzarowicz.com

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: