Manicure hybrydowy: wygoda i estetyka, a może paznokcie hybrydowe to ryzyko dla zdrowia?

Szukając sposobu na trwały, ale i nieszkodliwy dla paznokci manicure, traficie w końcu na tak zwany manicure hybrydowy. Popularny zabieg jest alternatywą dla tipsów, utrzymuje się przez około 2 tygodnie i polega na nałożeniu na płytkę mieszanki zwykłego lakieru do paznokci i elastycznego żelu. Paznokcie hybrydowe to przede wszystkim lakier, który nie odpryskuje. Płytka się nie odbarwia a i cena nie jest zaporowa, bo za usługę zapłacimy od 60 do 100 zł. Gdzie w takim razie jest haczyk?

Manicure hybrydowy - na czym to polega?

Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele się różni od tradycyjnego. Paznokcie  są jednak błyszczące, odporne na zadrapania i rozdwajanie przez długi czas. Nie tracą też blasku i charakterystycznego "mokrego połysku". Choć technika znana była już w kosmetyce od kilku lat, dopiero w 2010 roku, za sprawą produktu Shellac, zdobyła popularność.

Zabieg zaczyna się jak zwykły manicure - od przygotowania płytki. Opiłowane paznokcie z odsuniętymi skórkami zostają zmatowione specjalnym bloczkiem. To ważne, bo u osób, których płytka jest naturalnie tłusta manicure może się nie utrzymać. Po nałożeniu warstwy żelu utwardza się go w świetle lampy UV, a następnie nakłada warstwy koloru.

Zobacz wideo

Manicure hybrydowy daje możliwość wykonania wszelkich rodzajów zdobień - francuski manicure , jeden kolor, a nawet wtapianie drobnych kamyczków. Produkt nie nadaje się jednak do przedłużania płytki - bliżej mu do mocnego lakieru do paznokci niż tipsów. Do jego usunięcia stosuje się płyn z zawartością acetonu, a zdjęcie "hybryd" ponownie odbywa się w salonie.

Domowy manicure hybrydowy? Tak, to możliwe! Zobacz, jak go wykonać [KROK PO KROKU]

Lampy UV jak miniaturowe solaria

Na łamach "The Washington Post", ukazał się niedawno artykuł ostro krytykujący hybrydowy manicure. Autorka zarzuciła salonom urody, że nie tylko narzuciły na zabieg zawyżone ceny, ale na dodatek doliczają dodatkowe koszty za ściągnięcie lakieru, które również odbywa się w salonie. Przede wszystkim jednak, sprzeciw klientek budzą powoli ultrafioletowe lampy stosowane do utwardzania manicure.

Choć skóra narażona jest na działanie promieni tylko przez około 10 minut, okazuje się, że regularne wizyty w salonie, mogą zakończyć się nawet nowotworem. - Sztuczne światło UV podnosi ryzyko zachorowania na raka skóry i jej przedwczesne starzenie - ostrzega Anna M. Bender, dermatolog z Johns Hopkins University. Dodaje, że korzystając z tego typu zabiegów, warto skorzystać z kremu zwierającego tlenek cynku lub tytanu. Ochroni on skórę lepiej niż zwykła emulsja do opalania.

Lakiery hybrydowe bez lampy? Wprowadzają je na rynek prawie wszyscy. Czy warto je kupić?

Innego zdania jest natomiast Doug Schoon, który reprezentuje jedną z firm produkujących produkty do manicure hybrydowego. W rozmowie z "The Washington Post" przekonuje on, że działanie promieni UV w salonie porównywalne jest ze spędzeniem dwóch minut na słońcu. Ryzyko nowotworu istnieje, ale dopiero przy stanowczym nadużywaniu tego zabiegu. Paznokcie hybrydowe to coś, do czego trzeba podchodzić z głową.

A jakie są wasze doświadczenia z manicure hybrydowym? Jest wart swojej ceny?

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj .

Więcej o: