Pomysł na makijaż: kreski w stylu Fendi

Podczas pokazu wiosennej kolekcji marki Fendi, uwagę przykuwały niepowtarzalne makijaże autorstwa Peter Philips, słynnego wizażysty, który od lat pracuje z największymi modowymi markami. Przedstawiamy sposób na wykonanie podobnego makijażu w domu.

Nierówne paski przyklejone na dolnej powiece, to pomysł, który nie do wszystkich przemówił. Niektórzy nazywają ich kreatora wariatem, a inni po prostu kreatywnym człowiekiem. Trzeba jednak przyznać, że obok dziewczyny w "makijażu" wykonanym ze skrawków kostiumu kąpielowego, trudno przejść obojętnie.

Choć pomysł Philipsa powstał z myślą o wiośnie, to już jesienią warto poćwiczyć jego wykonanie. Nie musisz wykorzystywać pasków materiału, wystarczą kolorowe eyelinery. Najlepiej, aby ich kolory nawiązywały barwą do twojego stroju - Philips wykorzystał tkaniny z najnowszej kolekcji. I przede wszystkim, nie bój się koloru!

Wykonanie makijażu rozpocznij od nałożenia bazy i podkładu. Zadbaj o to, by cera była gładka i stanowiła doskonałe tło dla oczu. Rzęsy możesz delikatnie podkręcić zalotką, albo maskarą dającą efekt wydłużenia. Czarnym eyelinerem wykonaj prostą kreskę na dolnej powiece. Powinna być dość gruba i przebiegać nieco poniżej linii rzęs.

Jeśli masz ochotę dokładnie odtworzyć pomysł wizażysty Fendi, przygotuj cztery cienkie paski materiału - po dwa w takich samych kolorach. Do ich przyklejenia możesz użyć kleju do sztucznych rzęs, który nie podrażni twojej skóry. Delikatnie umieść je na wykonanej eyelinerem linii - każdy kolor powinien zajmować mniej więcej 1/3 miejsca, a czarna kreska może nieco wykraczać za zewnętrzny kącik oka. Uważaj jednak, by nie nałożyć kleju na same włoski, bo będziesz się musiała ich pozbyć.

Dziewczyny, którym brakuje odwagi, by paradować z przyklejonymi do twarzy kawałkami ciuchów, powinny potraktować pomysł Fendi jako luźną inspirację. Do wykonania kresek użyj po prostu kolorowych eyelinerów lub miękkich kredek do oczu. Dobrze wyglądać będzie także jednokolorowa, pogrubiona linia pod okiem, na przykład w jednym z odcieni fluo.

Odważycie się wypróbować taki makijaż?

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj

Więcej o: